Dom » Budownictwo

Szwedzka blacha - dobry wybór na pokrycie dachu

Szwedzka blacha - dobry wybór na pokrycie dachu
Zobacz więcej zdjęć »
Planujesz zbudować dom? A może zmienić pokrycie dachu? Aktualnie na rynku możemy znaleźć wiele ofert blach dachowych. Poszukując tej najbardziej odpowiedniej często gubimy się wśród rozmaitych propozycji blachy dachowej.

Szwedzka blacha - dobry wybór na pokrycie dachu

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

Planujesz zbudować dom? A może zmienić pokrycie dachu? Aktualnie na rynku możemy znaleźć wiele ofert blach dachowych. Poszukując tej najbardziej odpowiedniej często gubimy się wśród rozmaitych propozycji blachy dachowej. Jak znaleźć ten, który najbardziej odpowiada naszym wymaganiom? Naprzeciw naszemu zapotrzebowaniu wychodzi szwedzka blacha. Dzięki stalowemu rdzeniu posiadającemu dużą zawartość żelaza, jak również odpowiedniemu procesowi wytwarzania blacha jest odporna na korozję jak i wilgoć. Ponadto jest ona elastyczna i bardzo estetyczna.


Rodzaje


Na polskim rynku możemy znaleźć dwie odmiany a mianowicie: Prelaq Nova oraz Poliester Mat. Rozróżniają je powłoki lakiernicze, które każdy klient ma możliwość dobrać indywidualnie.


Prelaq Nova - to grubowarstwowa powłoka wyróżniająca się znacznie większą wytrzymałością na chłodzenie niż zwykłe poliestrowe powłoki. Ponadto jest znacznie mniej narażona na zadrapania powierzchni jak również na wilgoć i korozje. Posiada również promień gięcia na poziomie 1T. Grubość powierzchni lakierniczej pokrywającej blachę wynosi 50 mikronów. Prelaq Nova występuje w trzech wersjach: matowej, błyszczącej i metalicznej. Dzięki takiej oryginalności szwedzkiej blachy jest bardzo docenianym materiałem do pokryć dachowych.


O wytrwałości blach szwedzkich decyduje materiał, z której jest wytwarzana a mianowicie czysta ruda żelaza. Dodatkowym plusem przy wyborze blachy jest podwójna ilość lakieru pełniącego funkcję dekoracyjną jak również ochronną przed korozją i innymi czynnikami atmosferycznymi. Warto również zwrócić uwagę, iż szwedzką blachę można wykorzystać do pokrycia ścian.


Należy również podkreślić, że blacha jest lekkim pokryciem dachowym. Dzięki czemu można zaoszczędzić na wzmocnieniach konstrukcji krokwi. Wspomniany aspekt jest ważnym punktem odniesienia, jeżeli nie stać nas na wydanie znacznej kwoty.


Dokonując renowacji dachu warto wziąć pod uwagę szwedzką blachę gdyż jej znaczące zalety mogą w przyszłości ułatwić nam życie i mieszkanie w naszym domu.


Artykuł powstał przy współpracy z http://szwedzkablacha.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

admin111

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »