Firma » Biznes

Szwedzka Telia z usługą Push-to-Talk od Motoroli Solutions

Szwedzka Telia z usługą Push-to-Talk od Motoroli Solutions
Zobacz więcej zdjęć »
Telia będzie pierwszym dostawcą usług telekomunikacyjnych w krajach skandynawskich, który zaoferuje nowe rozwiązanie zapewniające swoim klientom natychmiastowe funkcje „Naciśnij i mów”, wiadomości multimedialne i funkcje „Naciśnij i zobacz wideo”.

24 czerwca 2020 r. Telia, wiodący operator telekomunikacyjny w Szwecji, podpisała umowę z Motorolą Solutions na dostarczenie klientom rozwiązania telekomunikacyjnego nowej generacji, zgodnego ze standardem 3GPP i gotowego na przyszłe standardy. Rozwiązania telekomunikacyjne klasy “mission-criticalnaciśnij-i-mów (MCPTT - Mission Critical Push-To-Talk) umożliwiają klientom operatorów poprawę wydajności operacyjnej, przyspieszenie wydajności biznesowej i poprawę obsługi klienta.

 

Zintegrowana z operatorem szerokopasmowa usługa MCPTT natychmiast łączy osoby i grupy za pośrednictwem sieci LTE Telia, z możliwością zastosowania mechanizmów priorytetowych. Usługa obejmuje również duży zestaw ulepszonych usług multimedialnych, takich jak push-to-video, push-to-text, geolokalizacja i geo-fencing, udostępnianie urządzeń oraz komunikaty o stanie operacyjnym.

 

Umowa ustanawia uruchomienie w krajach skandynawskich pierwszej zintegrowanej z operatorem szerokopasmowej usługi MCPTT klasy mission-critical, dostarczanej przez Motorolę Solutions. Ponadto Motorola Solutions dostarczy swoje urządzenia LEX L11 za pośrednictwem lokalnego partnera kanału CeLAB. Wytrzymały, usprawniony LEX L11 został zaprojektowany z dedykowanym przyciskiem PTT, przełącznikiem kanałów, programowalnymi przyciskami i przyciskiem awaryjnym do intuicyjnych operacji o krytycznym znaczeniu. Urządzenie oferuje wysoką jakość dźwięku z eliminacją szumów i echa, a także tłumieniem sprzężenia dźwięku. Wszystkie te funkcje łączą się, aby stworzyć wysoce niezawodne, kompleksowe rozwiązanie obejmujące platformę, sieć i urządzenia użytkowników końcowych.

 

Użytkownicy pierwszej linii w organizacjach zajmujących się bezpieczeństwem publicznym i firmach o strategicznym znaczeniu, polegają na natychmiastowych i niezawodnych usługach typu „Naciśnij i mów”. Ma to kluczowe znaczenie dla koordynacji codziennych operacji i nieoczekiwanych reakcji w nagłych wypadkach. Dlatego usługa jest odpowiednia do użytku w wielu sektorach, takich jak bezpieczeństwo, transport, budownictwo, usługi komunalne, opieka zdrowotna, usługi publiczne i środowiska przemysłowe.

 

Usługa szerokopasmowego MCPTT o krytycznym znaczeniu dla firmy pozwoli naszym klientom  korzystać z dwukierunkowej komunikacji radiowej i technologii szerokopasmowych na naszej nowatorskiej infrastrukturze - powiedział Staffan Akesson, dyrektor techniczny w Telia Sweden. Jako jeden z wiodących szwedzkich operatorów telekomunikacyjnych dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić naszym klientom niezawodność i najwyższą jakość usług, zwłaszcza że technologia ta ma kluczowe znaczenie w sytuacjach krytycznych – dodaje.

 

Widzimy rosnące zapotrzebowanie ze strony firm, które muszą połączyć swoje zespoły za pośrednictwem niezawodnych, łatwych w użyciu usług PTT w terenie - powiedział Michael Kaae, wiceprezes regionalny Europy w Motorola Solutions. Jak dodaje: Dzięki firmie Telia w Szwecji umożliwiamy już trzem głównym operatorom telekomunikacyjnym w Europie dostarczanie wiodących usług PTT klasy “mission critical” o kluczowym znaczeniu dla swoich klientów. Nasza sprawdzona zintegrowana z siecią, szerokopasmowa platforma PTT zapewnia najlepszą w swojej klasie wydajność pod względem opłacalności, niezawodności, skalowalności, jakości głosu oraz szerokiej gamy zaawansowanych funkcji, które oferuje, i cieszymy się, że możemy wspierać jej klientów w adoptując tę nową usługę.

 

Lider w szerokopasmowej komunikacji PTT

Kontrakt z Telia Sweden jest kolejnym po umowach, które Motorola Solutions podpisała niedawno z holenderskim dostawcą usług telekomunikacyjnych KPN
i francuskim operatorem telekomunikacyjnym SFR. Obaj operatorzy już świadczą zintegrowaną z siecią usługę MCPTT o kluczowym znaczeniu dla swoich klientów
i podpisali umowy z Dutch Rail w Holandii i z French National Railway SNCF we Francji.

Szerokopasmowa usługa MCPTT firmy Motorola Solutions jest zgodna ze standardami 3GPP i przyszłościowymi rozwiązaniami. Obsługuje płynną interoperacyjność pomiędzy użytkownikami w systemach Professional Mobile Radio (PMR), a także sieciach komórkowych 5G, 4G i 3G. Usługa natychmiast łączy zespoły z różnych urządzeń, sieci i lokalizacji - bez względu na to, jakiej technologii używają i można ją łatwo skalować do nowych pracowników lub partnerów zewnętrznych, umożliwiając szybką reakcję na zmieniające się sytuacje lub zmieniające się potrzeby. Rozwiązanie bazuje na ponad 15-letnim doświadczeniu w dostarczaniu klientom szybkiej, bezpiecznej, skalowalnej i bardzo odpornej komunikacji PTT - z ponad 500 wdrożeniami na całym świecie i ponad milionem użytkowników końcowych. Zintegrowane z operatorem szerokopasmowe rozwiązanie PTT zostało przyjęte przez wiodących operatorów komórkowych, takich jak AT&T, Bell, Verizon, Sprint, Telstra i Telefonica.

O Motorola Solutions 

Motorola Solutions jest światowym liderem w dziedzinie łączności używanej
w sytuacjach kryzysowych i procesach analitycznych. Nasze platformy technologiczne używane są w łączności kryzysowej, systemach centrów dowodzenia oraz analizach wideo i bezpieczeństwa. Używane są one przez usługi zarządzania i pomocy technicznej, czym zwiększają bezpieczeństwo miast i pomagają społecznościom i firmom w rozwoju. W Motorola Solutions rozpoczynamy nową erę bezpieczeństwa publicznego. Dowiedz się więcej na www.motorolasolutions.com.

 

Śledź @MotoSolutions na Twitterze

Obserwuj @MotorolaSolutions na Instagramie 

Bądź z @MotorolaSolutions na LinkedInie

Polub @MotorolaSolutions na Facebooku 

 

Dodatkowych informacji udziela:

Elvan Lindberg

Motorola Solutions

Mobile: +46 (0)707448893

Elvan.Lindberg@motorolasolutions.com 

 

Susanne Stier

Motorola Solutions

Mobile: +49 (0)172 6161773

Susanne.Stier@motorolasolutions.com 

 

Inger Gunterberg

Telia Company

Mobile: +46 (0) 706372771

Inger.gunterberg@teliacompany.com

 

MOTOROLA, MOTOROLA SOLUTIONS and the Stylized M Logo are trademarks or registered trademarks of Motorola Trademark Holdings, LLC and are used under license. All other trademarks are the property of their respective owners. ©2020 Motorola Solutions, Inc. All rights reserved. 

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PRinspiration

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »