Kultura, sztuka » Kultura

Szymborska, Tokarczuk i Christian Grey – przedświąteczna sprzedaż literackich hitów w Lidlu

Szymborska, Tokarczuk i Christian Grey – przedświąteczna sprzedaż literackich hitów w Lidlu
Zobacz więcej zdjęć »
Książka to zawsze dobry pomysł na prezent – przekonuje Lidl, opierając się na raporcie dostarczonym przez firmę Deloitte, zgodnie z którym to właśnie książkę Polacy, jak i mieszkańcy innych 13 z 17 badanych krajów, wskazali jako najchętniej i najczęściej wybierany prezent pod choinkę.
Mistrzynie polskiego słowa - dla wszystkich
Bezprecedensowe wyróżnienie, jakim jest Literacka Nagroda Nobla, to dla wielu osób wyznacznik wartościowej literatury. Pisarze wybrani przez Akademię Szwedzką to grupa najlepszych twórców na świecie. Wśród nich znalazła się wybitna polska przedstawicielka - Wisława Szymborska. Lidl oferuje jej „Wiersze wybrane" (39,99 zł), które wprowadzą czytelników w niezwykły świat poezji, kreowany przy pomocy fenomenalnego zmysłu obserwacji, nadzwyczajnego humoru i wzruszającej powagi. Fanów Szymborskiej ucieszy dodatek do książki - płyta CD z nagraniem wieczoru w krakowskim muzeum, podczas którego sama autorka czytała swoje wiersze. Długie, zimowe popołudnia spędzone w towarzystwie jej poezji będą najlepszym prezentem dla każdego wielbiciela pięknego słowa.
Polacy szczególnie doceniają piękno literatury. Dowodem na to jest Nagroda Literacka „Nike", której celem jest promocja polskiej literatury współczesnej, ze szczególnym uwzględnieniem powieści. W ofercie Zaczytani w Lidlu nie zabraknie książki Olgi Tokarczuk, nagrodzonej w tym roku właśnie „Nike". Jej dzieło „Księgi Jakubowe" (49,99 zł) to najbardziej oczekiwana w tym roku pozycja, obowiązkowa na półce każdego bibliofila. Autorka z mistrzowską dokładnością przenosi realia opisywanej epoki na papier. Imponujący rozmach, wielość poziomów i możliwości interpretacji sprawią, że lektura dzieła Tokarczuk będzie niezwykle wciągająca.

Szare odcienie miłości w oczach bożyszcza kobiet
Wyjątkowa historia Christiana Greya podbiła serca płci pięknej na całym świecie i rozbudziła wyobraźnię kobiet, które pokochały nie tylko głównego bohatera, ale przede wszystkim opowieść o miłości doprawionej dużą dawką namiętności i pożądania. Trzy tomy powieści, napisane z perspektywy studentki Any Steele, biły rekordy popularności w wielu krajach. Już od poniedziałku 23 listopada w sklepach Lidl pojawią się trzy pierwsze tomy: „Pięćdziesiąt twarzy Greya", „Nowe oblicze Greya" oraz „Ciemniejsza strona Greya", każdy w cenie 27,99 zł. Fanów Christiana Greya ucieszy również dostępność na półkach sklepów Lidl najnowszej, czwartej części historii - „Grey" (29,99 zł). Autorka, E.L James, tym razem przedstawia opowieść oczami Christiana. To świetny prezent dla osób, które lubią czytać o miłości z nutą pikanterii.
Więcej książek w dobrej cenie
W ofercie Zaczytani w Lidlu znajdzie się również wiele innych pozycji, klienci będą mogli wybrać m.in.: nagrodzonego Pulitzerem „Szczygła" Donny Tratt (39,99 zł), „Światło, którego nie widać" Anthony'ego Dorra (27,99 zł) i „Lśnienie" Stephena Kinga (24,99 zł). Natomiast fanom opowieści o mafijnych porachunkach i wielkich pieniądzach z pewnością wpadnie w oko trylogia Artura Górskiego pt. „Masa", zgłębiająca zakamarki polskiej rzeczywistości poza prawem. Każda z części dostępna w cenie 24,99 zł.

Już od poniedziałku 23 listopada sklepy Lidl dostarczą czytelnikom 30 kultowych pozycji. Tak duży wybór świetnych, docenianych przez czytelników autorów i wyjątkowych historii, kryjących się na kartach ich książek, daje możliwość sprawienia wyjątkowego prezentu dla najbliższych osób, z uwzględnieniem ich zainteresowań czy preferencji literackich lub też zaopatrzenia się w wartościową literaturę, idealną na jesienne i zimowe wieczory.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

informacje_ms

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »