Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka

Tablica interaktywna w Szkołach dla młodzieży

Tablica interaktywna w Szkołach dla młodzieży
Zobacz więcej zdjęć »
W dniu 25 listopada 2009 roku w Szkołach dla młodzieży Nova Centrum Edukacyjne odbyło się szkolenie instruktażowe dla kadry nauczycielskiej. Dotyczyło ono obsługi nowoczesnego środka dydaktycznego jakim jest tablica interaktywna Interwrite DualBoard.

Tablica interaktywna to bardzo atrakcyjne urządzenie dydaktyczne, ze względu na to, iż posiada funkcje, którymi nie dysponują inne środki np. wczytywanie notatek z tablicy do pamięci komputera, odtwarzanie filmów z możliwością wykonywania notatek bezpośrednio na pojedynczych kadrach, praca z aplikacjami komputerowymi na powierzchni tablicy. Dodatkowo tablica interaktywna Interwrite DualBoard, wykorzystująca komunikację bezprzewodową, umożliwia jednoczesną pracę dwóch osób.

Wykorzystując wymienione udogodnienia, ta nowoczesna pomoc dydaktyczna ułatwia łączenie tradycyjnego wykładu z prezentacją materiałów multimedialnych, jakimi dysponuje nauczyciel. Zajęcia z tablicą interaktywną mogą być realizowane na każdym poziomie edukacyjnym i na każdym przedmiocie.

Wysoka skuteczność edukacyjna jest rezultatem możliwości tworzenia osobistej, przedmiotowej, elektronicznej bazy materiałów dydaktycznych, modyfikacji wybranych elementów zajęć w trakcie ich trwania, a także łatwego przekształcania ich struktury, poprzez m.in. odwołanie się do wcześniejszych notatek (np. z poprzednich zajęciach), możliwości rozbudowy i atrakcyjnego wyjaśnienia trudniejszej partii materiału poprzez różnego rodzaju prezentacje dynamiczne i interaktywne.

Zorganizowane szkolenie pozwoliło zademonstrować nauczycielom naszej szkoły funkcje tablicy, sposoby jej wykorzystania. Ułatwiło to też nabycie umiejętności swobodnego wykorzystania narzędzi tablicy. Opanowali dzięki temu sprawne posługiwanie się tablicowym pisakiem i paletą narzędzi, precyzyjnie wykonując praktyczne zadania szkoleniowe.

Nauczyciele wypowiadają się bardzo entuzjastycznie na temat tablicy interaktywnej, chwaląc wszechstronność w wykorzystaniu jej do wspomagania zajęć szkolnych (także tych pozalekcyjnych). Już nie mogą się doczekać, kiedy będą mogli wykorzystać ją w procesie nauczania.

Więcej informacji na www.nova.edu.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Nova Centrum Edukacyjne

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »