Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka

Tablice interaktywne Interwrite

Tablice interaktywne Interwrite
Zobacz więcej zdjęć »
Tablice interaktywne Interwrite na XI krajowej Konferencji Dyrektorów Szkół. Pod patronatem minister edukacji Katarzyny Hall oraz prezydent m. st. Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz odbyła się w Warszawie XI Krajowa Konferencja Dyrektorów Szkół.

Gościem specjalnym był Colin Rose, prezentujący znaczenie innowacyjnych metod uczenia się i nauczania.

Firma Agraf, jedyny dystrybutor interaktywnego systemu Interwrite  w Polsce, prezentowała na konferencji elementy Interaktywnego Środowiska Nauczania Interwrite - interaktywne tablice  nowej generacji Interwrite DualBoard, bezprzewodowe tablety Interwrite Mobi i interaktywny system odpowiedzi i testów Interwrite PRS. Organizatorem konferencji był miesięcznik „Dyrektor Szkoły" 

Hasłami, które zdominowały konferencję były - kreatywność, innowacyjność i otwartość. Licznie zgromadzeni uczestnicy - dyrektorzy szkół i placówek publicznych i niepublicznych, centrów doskonalenia nauczycieli oraz wizytatorzy kuratoryjni i przedstawiciele samorządów uczestniczyli w wykładach i warsztatach, na których omawiali wyzwania dla edukacji oraz prognozy związane z reformą oświaty. Wielokrotnie powtarzano, że nie da się kształcić ludzi twórczych i kreatywnych bez indywidualizacji procesu uczenia, projektów, stosowanych z wyczuciem metod aktywizujących i nowoczesnych narzędzi wspierających nauczycieli, a jednocześnie aktywizujących uczniów. Szkoła musi uczyć także praktycznego wykorzystywania nowoczesnych urządzeń i mediów.

Jednym z takich nowoczesnych narzędzi wspomagających nauczycieli i aktywizujących uczniów jest Interaktywne Środowisko Nauczania Interwrite. W jego skład wchodzą Interaktywne tablice Interwrite DualBoard,  przenośne, bezprzewodowe tablety Interwrite Mobi i Interwrite PAD 400 i interaktywny system odpowiedzi i testów Interwrite PRS.

Prezentowane przez Agraf przykłady interaktywnych zajęć z różnych przedmiotów cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i wywoływały żywą reakcję słuchaczy.

Szersza relacja z konferencji

BEST IN TECH 2009 dla Interwrite DualBoardPrestiżowa nagroda za wysoką jakość i trwałość przyznana podczas ceremonii NEEC 2009 w Waszyngtonie The Teachers' Choice Awards dla produktów eInstructionNagroda przyznawana przez nauczycieli, którzy docenili  system do testów CPS uznając go za najbardziej przyjazny w edukacji District Administration's Top 100 products 2008 Readers' Choice dla tablicy interaktywnej InterwriteNagroda przyznana przez największy amerykański magazyn District Administration ściśle związany ze szkolnictwem i edukacją na podstawie ocen i komentarzy czytelników. O Firmie Agraf www.agraf.com.pl

Agraf jest dystrybutorem specjalistycznego sprzętu i oprogramowania dedykowanego do pracy w trzech branżach: branży grafiki reklamowej, w rynku edukacyjnym i szkoleniowo-prezentacyjnym oraz w zakresie rozwiązań inżynierskich.  

Oferta firmy AGRAF skierowana do rynku edukacyjnego i szkoleniowego obejmuje narzędzia tworzące Kompletne Środowisko Interaktywnego Nauczania, na który składają się:

·         interaktywny system prezentacji INTERWRITE:
- tablice interaktywne Interwrite DualBoard
- bezprzewodowe tablety interaktywne Interwrite Mobi
- tablet LCD InterWrite Panel

·         interaktywny system odpowiedzi i testów INTERWRITE PRS:
- system PRS Cricket (z pilotami radiowymi)
- system PRS RF (z pilotami radiowymi)

·         edukacyjna sieć sprzętowa VIDEODIDACT:
- systemy sieciowe w technologii pierścienia (VideoDidact RING)
- systemy sieciowe w technologii gwiazdy (VideoDidact VIEW, SHOW, SELECT)
- systemy konferencyjne dla sieci notebooków (VideoDidact NOTEBOOK SYSTEM)

Firma zajmuje się nie tylko sprzedażą poprzez ogólnopolską sieć autoryzowanych dealerów, daje również pełne wsparcie obejmujące szkolenia, pomoc techniczną i serwis, a co najważniejsze służy wiedzą i fachowym doradztwem w doborze optymalnych rozwiązań.

AGRAF Spółka z o. o.ul. Obywatelska 137, 94-104 Łódź www.agraf.com.pl

Małgorzata Błachniomalgorzata.blachnio@indalo.pl tel. +48 509 047 721Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Indalo PR
http://www.indalo.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »