Firma » Finanse

Tak obniżysz koszty elektroniki. Poznaj rozwiązanie Plenti

Tak obniżysz koszty elektroniki. Poznaj rozwiązanie Plenti
Zobacz więcej zdjęć »
Najem elektroniki użytkowej pozwala zaoszczędzić na korzystaniu z zaawansowanych gadżetów.

Platforma technologiczna Plenti oferuje dostęp do najnowszej elektroniki w modelu subskrypcyjnym. W efekcie użytkownicy mogą wynająć urządzenia, na które często nie byłoby ich stać i zapłacić jedynie za czas ich wypożyczenia. Najem elektroniki użytkowej pozwala zaoszczędzić na korzystaniu z zaawansowanych gadżetów, takich jak drony, kamery sportowe czy konsole do gier i wpisuje się w oczekiwania użytkowników.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Pandemia i kryzys energetyczny sprawiły, że ceny wyraźnie wzrosły i za te same pieniądze kupujemy mniej, niż rok czy dwa temu. Posiadanie często nie ma sensu, zwłaszcza w czasach kryzysu – mówi Wojciech Rokosz, współzałożyciel i CEO Plenti. Niejeden kredytobiorca po wybiciu inflacji i podwyżkach stóp procentowych pytał się w duchu, po co mu to było. Trendy zachodnie są w tej materii jasne. Dostęp wypiera posiadanie.

Plenti umożliwia klientom dostęp do najnowszej elektroniki za ułamek ceny zakupu – w modelu      miesięcznych subskrypcji. Z platformy korzystają zarówno klienci indywidualni, jak również firmy. Najczęściej wypożyczane są produkty z kategorii Gaming i VR, które wraz z kategorią TV i Audio stanowią ponad 50 proc. ogółu najmów. Ten sektor rozrywki budzi duże zainteresowanie, jednak kosztowe progi wejścia wciąż są wysokie. Na zachowania konsumentów wpływa sezonowość, co widać po ponad dwukrotnie większym zainteresowaniem kategorią Outdoor w okresie letnim.

- W okresie wakacyjnym dużym zainteresowaniem cieszą się drony czy kamery sportowe. To sprzęt, który Polacy z przyjemnością zabiorą na wymarzone wakacje. Na ich zakup trzeba wydać kilka tysięcy złotych, koszt miesięcznego abonamentu jest nieporównywalnie niższy. Stale myślimy o naszych użytkownikach oraz rozwoju platformy. Potwierdzeniem tego jest fakt, że od początku 2022 r. do sierpnia br. zwiększyliśmy ofertę produktową pięciokrotnie – dodaje Wojciech Rokosz. Z danych spółki wynika, że średni okres wynajmu wydłużył się z 44 dni na początku ubiegłego roku do 120 dni obecnie.

Dziś dla użytkowników liczy się nie tylko cena, ale też wpływ ich działań na środowisko, a najem elektroniki jest działaniem proekologicznym. Ze sprzętu korzysta kilka osób, co przekłada się na jego 4 razy lepsze wykorzystanie podczas użytkowania, a sama długość życia produktu wydłuża się o 1,5 roku. Firma zakłada, że w 2023 r. poprzez swoje działania zredukuje ślad węglowy o blisko 2,5 tony.

Najem elektroniki to niejedyna działalność Plenti – spółka prowadzi program partnerski dla firm. Program PlentiPartners jest przeznaczony dla przedsiębiorców, którzy są aktywnymi płatnikami podatku VAT. Po przystąpieniu do niego kupują oni – za pośrednictwem Plenti – urządzenia na wynajem. Następnie Plenti dzierżawi od nich elektronikę, która trafia do puli, dostępnej dla klientów platformy. W ramach umowy dzierżawy Plenti wypłaca partnerom stałe wynagrodzenie z tytułu czynszu.

W zależności od warunków współpracy z Partnerem, zwrot (IRR, wewnętrzna stopa zwrotu) w skali roku wynosi obecnie od 12,2% (dla umowy na 24 miesiące i przy rozliczeniu co miesiąc) do maksymalnie 15,8% (dla umowy na 36 miesięcy i przy rozliczeniu co rok). Przez cały okres wynajmu sprzęt jest ubezpieczony i serwisowany przez Plenti. Platforma odpowiada także za wszystkie operacje związane z obsługą wynajmu. Po zakończeniu umowy Plenti odkupuje urządzenia od Partnera.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Redakcja News

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »