Dom » Wnętrza

Tanie przeróbki, po których dom będzie piękniejszy

Mając wolny czas, zwykle nie mamy pieniędzy i na odwrót. Nawet nie mając pieniędzy możemy wykonać w domu kilka drobnych remontów, które odmienią jego wygląd na lepsze.

 1. Użyj starej farby, która zajmuje miejsce w garażu lub szopie. Odnów stół, drzwi wewnętrzne, schody lub drewniane krzesło, które lepsze dni ma za sobą. Wystarczy pomalować te meble jednolicie farbą w jasnym, modnym odcieniu lub użyć taśmy malarskiej do wykonania dekoracji w paski. Po malowaniu kolorem zabezpiecz swoją pracę bezbarwnym lakierem. Nic nie stracisz a możesz tylko zyskać odnowiony mebel, który przyda się w przedpokoju lub ogrodzie.


2. Odkop te resztki i próbki tkanin, z którymi nie możesz się rozstać od lat. Możesz je wykorzystać do stworzenia nowych poszewek na poduszki. Jeśli ścinki są małe, to wykonaj z nich patchworkową narzutę na łóżko lub sofę. Nie musisz dobierać tkanin pod względem kolorystycznym lub faktury – im większa różnorodność, tym lepiej.


3. Odnawianie nowych mebli to nie tylko malowanie. Kup nowe uchwyty i klamki, i wymień stare na nowe. Tym szybkim i prostym sposobem nadasz meblom nowy wygląd, a także wymienisz zdezelowane uchwyty i klamki na nowe, wygodniejsze i dobrze dokręcone. Klamki znajdziesz na Castorama.pl


4. Nie wyrzucaj starych uchwytów. Niektóre nadają się do wykonania obrączek na serwetki. Pomaluj je metaliczną farbą lub owiń metalową wstążką. Będzie to bardzo oryginalna ozdoba w czasie przyjęcia w ogrodzie.


5. Stare tapety wykorzystaj do wyłożenia szuflad. Możesz nimi również obklei wnętrza regałów na książki. Wkładki do szuflad możesz wymienić za jakiś czas, ułatwiając sobie sprzątanie.


6. Masz całe pudła starych zdjęć? Zrób z nich kolaż w starej ramie. Ramę możesz też wcześniej odnowić – wystarczy przetrzeć ją papierem ściernym i spryskać farbą w sprayu lub pomalować tradycyjnym sposobem.


7. Jeśli układasz ręczniki według klucza – żółte z żółtymi, niebieskie z niebieskimi i tak dalej, to spróbuj z tym zerwać. Przemieszaj kolory i zrób nowe aranżacje. Zdziwisz się, jak dobrze turkusowy wygląda z czekoladowym. Ta prosta sztuczka sprawi, że będziesz jak prawdziwy projektant wnętrz.


8. Zrób bukiety. Możesz wykorzystać w tym celu kwiaty z ogrodu lub zerwane na łące. Jesienny nastrój stworzą bukiety z liści.


9. Wykorzystaj małe buteleczki jako wazony. Jeśli są nieładne, to potraktuj je srebrną lub złotą farbą w sprayu. Małe buteleczki układaj z jednym drobnym w dużych grupach.

 

10. Poszukaj niewykorzystanych wiklinowych koszy i różnych pudełek. Kartonowe pudła możesz wykorzystać do układania niepotrzebnych w tym sezonie ubrań i butów. Wiklinowe kosze świetnie nadają się do rozmaitych dekoracji. Największe egzemplarze wykorzystaj jako pojemniki na gazety i kolorowe magazyny.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Natasza Bednarek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 2 dni:
Dolomiti Paganella Bike – www.dolomitipaganellabike.com/en
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »