Kultura, sztuka » Kultura

Taniec sztuki w Porcie Łódź

Taniec sztuki w Porcie Łódź
Zobacz więcej zdjęć »
W galerii „Project Art” trwa „Wstawa z tancerkami”. Na ekspozycji spotykają się dwie dziedziny sztuk pięknych – malarstwo i rzeźba, które jak w tańcu wzajemnie się uzupełniają. Prezentowane są dzieła artystów z trzech miast: Łodzi, Poznania i Warszawy.

Ostatnio zostały one uzupełnione  o nowe obrazy Maxa Kreutza.  Centralnym punktem wystawy są trzy rzeźby przedstawiające tancerki autorstwa Joanny Buczek. Na ścianach galerii zawieszone są obrazy tworzone różnymi technikami m.in. batiki Romy Roman czy malarstwo na jedwabiu Bożeny Kuzio. Ciekawym elementem wystawy jest to, że dzieła malarskie są zmieniane co jakiś czas, tak żeby sprawiały wrażenie tanecznego wirowania.

Galeria jest owocem współpracy Portu Łódź z „Project Art”. Do tej pory zorganizowano następujące ekspozycje: „Wystawa malarstwa Iwony Ostrowskiej <Maski>”, „Zbiorowa wystawa malarstwa młodych polskich artystów”, „Zbiorowa wystawa łódzkich artystów ZPAP Oddział Łódź”, „Sztuka dialogu”, „Kolory bez granic” i „Ogród wyobraźni”.

„Project Art” jest inicjatywą artystów - Iwony Ostrowskiej i Arkadiusza Świderskiego, którzy działają na rzecz popularyzacji sztuki. Wspierają oni rozwój wrażliwości odbiorców, otwierają ich na nowe przestrzenie i możliwości. Inspirują i odkrywają pasję ucząc, jak w prosty sposób można odczuwać sztukę.

Wystawę można zwiedzać w galerii sztuki „Project Art”, zlokalizowanej obok sklepu Cubus, w godzinach otwarcia Centrum: pon.- sob. 10:00-21:00, nd. 10:00-20:00. Wstęp jest bezpłatny.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

beyondpr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »