Rozrywka i wypoczynek » Hobby

Taniec wyraża emocje

Poprzez taniec można wyrazić ciążące nam emocje, pokazać uczucia jakimi pałami do drugiej osoby, a nawet poznać samego siebie i dosięgnąć pokładów siły i energii, o których istnieniu nie mieliśmy pojęcia.

Z tańcem jest podobnie jak ze śpiewem, każdy może to wykonywać, jednak nie każdemu dobrze to wychodzi. Aby zgłębić tajniki oraz poznać możliwości jakie daje taniec warto udać się do miejsca, gdzie są ludzie, którzy są specjalistami w tej dziedzinie. Wszystko może udać się tylko i wyłącznie w przypadku, kiedy sami będziemy tego chcieli i będziemy mieli otwarte duszę i umysł. Niewątpliwie pierwszym krokiem do „zaprzyjaźnienia się" z tańcem jest udanie się do szkoły tańca. W pewnym okresie taniec stał się  bardzo popularny i propagowany przez media, powstało wówczas bardzo dużo szkół tańca, które zachęcały wszystkich do wyrażenia własnego „ja" poprzez taniec. Szczególnie dużo szkół, w których można nauczyć się tańczyć zostało założonych w Poznaniu, który to przez niektórych nazywany jest polską stolicą tańca. Są różne rodzaje tańca, dlatego każdy może znaleźć coś dla siebie. Dla ludzi eleganckich i z klasa, którzy pragną błyszczeć na balach, wydawanych przez przyjaciół jest walc angielski, czy fokstrot. Gorące latynoskie rytmy, które wprawią każdego człowieka w doskonały nastrój, do tego rodzajów tańca zaliczamy sambę. Kłótnia dwojga kochanków, oboje to osoby o mocnych charakterach, żadne z nich nie chce ustąpić, walczą ze sobą, ale jednocześnie czuć miedzy nimi pożądanie- to cechy typowe dla passo doble i tango. Natomiast miłość, namiętność i zmysłowość top rumba. Każdy z tańców pobudzi zmysły i sprawi, że otworzymy wnętrze. Taniec jest dobry na wszystko! Jest doskonałą psychoterapią, jeżeli chodzi o depresje, chandrę czy samotność. Jest świetnym pomysłem na nudę, a także poprzez nieustanny ruch bioder, stóp, dłoni tracimy zbędne kilogramy. Ciało nabiera masy mięśniowej i świetnie rzeźbi ciało. Taniec jest dla wszystkich. Taniec to świetna zabawa, która przerodzi się w pasję, bez której nie da się żyć.

Więcej o tańcu na salsasiempre.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kat Alog

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »