Dom » Nieruchomość

Targowano w nieruchomościach

Po trudnej dla deweloperów zimie, każdy z nich z dużym optymizmem czekał na pierwsze w tym roku targi branżowe. Ponad 120 wystawców oraz kilka tysięcy zwiedzających pokazało, że na wiosnę rynek znów nabiera rozpędu.

Podczas dwóch dni targowych swoje oferty przedstawiła większość deweloperów obecnych od lat na poznańskim rynku, jak i mniejsi inwestorzy, debiutujący z targową prezentacją. Nie zabrakło największych firm takich jak Nickel Development, Budimex Nieruchomości, Agrobex czy Ataner Po raz pierwszy na imprezie Nowego Adresu zaprezentowały się Asma Nieruchomości, Marcopolo Development, Mar-Gut, RGR Developer czy Terra Promessa Perfecta. Stoiska miały również banki, wydawnictwa branżowe oraz biura pośrednictwa nieruchomości. Słoneczna pogoda oraz tak wielu przedstawicieli branży spowodowało, że zwiedzający również nie zawiedli. - Tegoroczną edycję odwiedziło więcej gości, niż poprzednia imprezę, która odbyła się zeszłej jesieni. Już od godziny 10 w sobotę pojawiły się tłumy. Pokazuje to, że Targi Mieszkań i Domów są dla wielu osób cały czas najważniejszym źródłem informacji o rynku nieruchomości - przekonuje Grzegorz Zieliński, organizator targów.

Podczas targów zadebiutowały także nowe inwestycje. - Nasza nowa propozycja to dwupoziomowe mieszkania o powierzchni 65,15 mkw, z zadaszonymi tarasami w Skórzewie. Drugi debiut to Osiedle Kameralne II w Szczepankowie, gdzie powstaną połączone garażami domy w zabudowie bliźniaczej o powierzchni 104,8 mkw - mówi Paweł Grzegorczyk, specjalista ds. marketingu Przedsiębiorstwa A. Grzegorczyk. Nie zabrakło również promocyjnych ofert. Deweloperzy prześcigali się w gratisowych dodatkach i promocjach cenowych. - Wybrane mieszkania w inwestycji Nowe Winogrady proponowaliśmy za 5.150 zł brutto za mkw. Upust rzędu 790 zł na mkw. przyciągnął uwagę wielu klientów - mówi  Michał Wawrzyniak, dyrektor poznańskiego oddziału firmy Murapol S.A. Również spółka Linea zaproponowała zniżkową ofertę. - Jest to 6 nowych typów domów, 3 z serii Etiuda i 3 o nazwie Sonata o powierzchni od 98 do 104. mkw w Nowej Osadzie Leśnej Ruczaj. Ich promocyjna cena to odpowiednio 399 tys. zł i 416 tys. brutto. Oferta spotkała się z dużym zainteresowaniem, co zaowocowało pierwszymi rezerwacjami - mówi Adam Wędrychowicz ze spółki Linea. W opinii deweloperów jak i specjalistów branży powrócił trend, potwierdzający duży popyt na gotowe już mieszkania. - Większość targowych gości pytała o mieszkania gotowe. Posiadamy takie lokale na Osiedlu Wiśniowym, tym samym mogliśmy spotkać oczekiwaniom gości targowych. Większość z nich zapowiedziała swoją obecność na najbliższych, sobotnich „drzwiach otwartych”. Zauważamy również, że na każdej następnej edycji targów klienci są coraz bardziej wyedukowani i konkretni – mówi Magdalena Czuryńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketing spółki Twoje M. Duża frekwencja zwiedzających spowodowała, że nie narzekali zarówno inwestorzy osiedli domów jednorodzinnych jaki i deweloperzy budujący większe kompleksy mieszkaniowe. - Pomimo zimowego zastoju na rynku pierwotnym, nasze oferta cieszyła się sporym uznaniem. W przypadku Osiedla Kalinowego zadziałało obniżenie cen mieszkań do poziomu programu Rodzina na Swoim. Natomiast zainteresowanie inwestycją w Swarzędzu jest z pewnością następstwem szybkich postępów w budowie – mówi Tomasz Wnuk, dyrektor ds. handlowych Kalbud Developer.

Zwiedzający mogli skorzystać z porad, analiz poznańskiego rynku, przejrzeć aktualne oferty kredytów hipotecznych czy zapoznać się z nową ustawą deweloperską podczas towarzyszących targom konferencji tematycznych. Kolejne targi mieszkaniowe w Poznaniu odbędą się już w połowie kwietnia tego roku.

 

 

 

 

 

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

piotr88

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »