Społeczeństwo » Społeczeństwo

Technologia Fujitsu PalmSecure pomaga poprawić warunki życia bezdomnej młodzieży z Indii

Technologia Fujitsu PalmSecure, która identyfikuje użytkowników na podstawie układu naczyń krwionośnych, pomaga organizacji wspierającej ochronę praw człowieka itwillbe.org poprawić warunki życia milionom bezdomnych dzieci z Indii.

Czytniki Fujitsu PalmSecure pomagają itwillbe.org zidentyfikować i stworzyć bazę około 11 milionów dzieci życjących na ulicach Indii. Akcja ma na celu ułatwienie organizacji niesienia pomocy medycznej, psychologicznej i edukacyjnej. Itwillbe.org skorzysta w tym celu z 81 placówek zlokalizowanych w całym kraju. 

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

Wiele młodych bezdomnych dzieci z Indii nie zostało do tej pory w żadnym stopniu objętych opieką społeczną. Brak dokumentów, dzięki którym można byłoby określić ich tożsamość, czyni ich wyjątkowo łatwym celem handlarzy żywym towarem. Itwillbe.org wraz z misją salezjańską Don Bosco w Indiach podejmują działania na rzecz ochrony dzieci i zapewnienia im godnej przyszłości. Pierwszym krokiem jest rejestracja dzieci i zebranie podstawowych informacji na potrzeby m.in. dokumentacji medycznej czy udostepniania informacji rządowym agendom i centrom pomocowym, gdzie bezdomni otrzymają dostęp do podstawowych szczepionek, programów dożywiania czy pomocy psychologicznej.

 

Technologia Fujitsu PalmSecure jest podstawowym elementem aplikacji itwilbe.org o nazwie Child Protection People (PPa), używanej przez pracowników społecznych tworzących bazy danych bezdomnej młodzieży. Nieinwazyjny proces identyfikacji na podstawie wzoru naczyń krwionośnych dłoni ułamki sekund. Wszelkie zebrane dane są bezpiecznie przechowywane w formie szyfrowanych kodów.

 

Itwillbe.org już w tej chwili prowadzi dialog z innymi organizacjami humanitarnymi, który ma na celu rozszerzenie działalności aplikacji. Identyfikacja biometryczna pomaga efektywnie zbierać dane i zarządzać nimi w przypadku pracy z osobami nieposiadającymi dokumentów: uchodźcami, imigrantami lub ofiarami procederu handlu żywym towarem.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Linkleaders

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »