Technologie » Internet

Technologia kontroli aplikacji firmy Kaspersky Lab wygrywa w testach AV-TEST

Technologia kontroli aplikacji firmy Kaspersky Lab wygrywa w testach AV-TEST
Zobacz więcej zdjęć »
Kaspersky Endpoint Security for Business, platforma zapewniająca ochronę użytkownikom korporacyjnym, uzyskała najwyższy wynik w testach przeprowadzonych pod koniec 2013 r. przez niezależne laboratorium AV-TEST. W testach oceniano wydajność różnych narzędzi kontroli aplikacji przeznaczonych dla firm.

Kontrola aplikacji to progresywna metoda zapewniająca ochronę informacji poprzez zezwalanie na uruchomienie tylko zaufanych i legalnych aplikacji w sieci firmowej. Nielegalne, niezwiązane z pracą oraz niebezpieczne programy są blokowane. Legalność każdej aplikacji jest określana na podstawie „dynamicznych białych list”, które są nieustannie aktualizowane przez producenta. Listy te mogą być również uzupełniane o stworzone przez administratora wykazy zaufanych aplikacji.  

 

Wykorzystywanie narzędzi kontroli aplikacji znacznie zwiększa poziom bezpieczeństwa systemu, ponieważ dzięki nim ogromna większość szkodliwych programów nie może zostać uruchomiona, jeśli nie znajduje się na „białej liście”. Technologia ta w znacznym stopniu poprawia również stabilność infrastruktury IT, zmniejszając koszty pomocy technicznej, oraz pomaga zwiększyć produktywność pracowników poprzez blokowanie uruchamiania niepotrzebnych aplikacji. Elastyczne narzędzia monitorowania zapewniają efektywną kontrolę stanu systemu, obniżając koszty utrzymania. 

 

Dzięki kontroli aplikacji rozwiązanie bezpieczeństwa może zablokować potencjalnie niebezpieczne programy, nawet jeśli nie znajdują się w bazach niedozwolonych rozwiązań, jak również wykryć legalne oprogramowanie, które zostało zaatakowane przy użyciu exploitów. W połączeniu z najnowszymi technologiami antywirusowymi kontrola aplikacji zapewnia maksymalną ochronę firmowej infrastrukturze sieciowej.   

 

Trzech producentów zgłosiło swoje produkty korporacyjne do testów AV-TEST - Kaspersky Lab, McAfee oraz Symantec. Bit9 oraz Sophos również zostali zaproszeni do wzięcia udziału w teście, jednak odmówili. Eksperci z AV-TEST zbadali możliwości rozwiązań na wszystkich etapach działania w ramach infrastruktury IT: od implementacji i konfiguracji kontroli aplikacji po monitorowanie stanu ochrony i blokowanie zagrożeń na komputerach w sieci.   

 

Każdy etap został oceniony pod kątem trzech aspektów: łatwość użytkowania (łatwość, z jaką administratorzy mogą zainstalować i obsługiwać kontrolę aplikacji), funkcjonalność i stopień negatywnego wpływu na procesy biznesowe firmy oraz to, czy produkt jest przyjazny dla użytkownika. 

 

Kaspersky Endpoint Security for Business uzyskał najwyższy średni wynik w testach. Eksperci z AV-TEST zwrócili uwagę na takie aspekty rozwiązania firmy Kaspersky Lab jak niezwykła łatwość użytkowania oraz najwydajniejsze wykorzystanie zasobów systemowych. Zestaw zróżnicowanych funkcji administracyjnych, z których część nie jest dostępna w produktach konkurencyjnych, zapewnia dużą elastyczność kontroli i wymaga minimalnego szkolenia, aby zapewnić maksymalne korzyści.      

 

“W środowisku korporacyjnym ataki cybernetyczne mogą wyrządzić poważne szkody każdej firmie i jej reputacji, dlatego infrastruktura sieciowa organizacji potrzebuje niezawodnej ochrony. Nasza technologia potrafi zapewnić elastyczną kontrolę aplikacji, znacznie zmniejszając ryzyko ataku cybernetycznego – w tym z użyciem nieznanego wcześniej szkodliwego oprogramowania. Procedura konfiguracji została zautomatyzowana w możliwie najpełniejszym zakresie, co zmniejsza koszty implementacji i eliminuje wpływ na standardowe procesy biznesowe. Wszystkie te zalety zostały potwierdzone w zestawieniu AV-TEST. Mogę jedynie dodać, że na podstawie kontroli aplikacji rozwijamy nowe podejście do bezpieczeństwa oparte na białej liście, które stanowi jedną z najbardziej efektywnych metod ochrony” – powiedział Władimir Zapoljański, szef działu Product and Technology Intelligence, Kaspersky Lab.  

 

Firma Kaspersky Lab regularnie uczestniczy w niezależnych testach prowadzonych przez różne organizacje. Testy te potwierdzają przewagę produktów Kaspersky Lab w zakresie kontroli aplikacji w stosunku do rozwiązań konkurencji. Produkty firmy wykazują również prowadzenie pod względem innych aspektów ochrony przed cyberzagrożeniami: w 2013 r. rozwiązania firmy Kaspersky Lab zdobyły więcej wyróżnień w niezależnych testach niż oprogramowanie bezpieczeństwa jakiegokolwiek innego producenta.  

 

Z pełnymi wynikami badania można zapoznać się na stronie: http://media.kaspersky.com/pdf/AVTestApplicationControl_ExecutiveSummary_Final.pdf.

 

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

 

Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie http://www.kaspersky.pl/news.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »