Kultura, sztuka » Muzyka

Tęczowa Karin Ann wraca do Polski. Zagra na festiwalu Open'er w Gdyni

Tęczowa Karin Ann wraca do Polski. Zagra na festiwalu Open'er w Gdyni
Zobacz więcej zdjęć »
Karin Ann, 21-letnia słowacka wokalistka, po raz pierwszy pojawiła się w Polsce 3 lata temu. W programie Pytanie na Śniadanie w TVP wsparła polskie środowisko LGBTQ+, a w trakcie wykonania piosenki na żywo okryła się tęczową flagą.

Występ wywołał dyskusję o wolności słowa w reżimowym medium, a redakcja poniosła konsekwencje zaproszenia artystki. Teraz młoda wokalistka wystąpi 6.07 na Open'er Festival, gdzie zaprezentuje materiał z płyty „through the telescope".

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Kluczowe tematy twórczości Karin Ann to równość płci, zdrowia psychicznego i praw człowieka. Jej piosenki to opowieść o miłosnych rozterkach, toksycznych relacjach i młodzieńczych niepewnościach. Otwarcie mówi o swoich problemach ze zdrowiem psychicznym. Artystka porusza także swoje trudne doświadczenia dorastania jako queerowa kobieta na Słowacji. Wyrazisty głos pokolenia Z dostrzeżono za oceanem - Karin Ann wystąpiła w tym roku na SXSW Festivalw Austin, a największy serwis streamingowy SPOTIFY, dołączył jej piosenkę „i don't believe in god" do playlisty GLOW, która została stworzona dla uświetnienia PRIDE MONTH 2024. Karin będzie również twarzą tej playlisty na olbrzymim billboardzie na Times Square. Wsparła także tegoroczną Paradę Równości w Warszawie.

Karin Ann udostępniła wcześniej dwa utwory z płyty "through the telescope": w marcu ukazał się singiel „false gold", który zaprowadził ją na okładkę magazynu NME. Wcześniej, w lutym, wydała „she" - główny utwór z albumu, dzięki któremu zyskała uznanie w serii Global Spin na Grammy.com,  NME, The Line of Best Fit, a singiel zdobył miejsce na liście odtwarzania #nowwatching Ones to Watch.

Karin Ann wystąpi 6.07 na festiwalu Open'er na scenie FLOW.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

dobro.mgmt

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »