Społeczeństwo » Społeczeństwo

TEDxUniversityofGdansk2024 za nami! Wydarzenie było nie tylko źródłem wiedzy, ale także inspiracji d

W sobotę 8 czerwca odbyła się kolejna edycja TEDxUniversityofGdansk, organizowana przez Uczelnie Fahrenheita pod hasłem „Sustainable Tomorrow”.

W sobotę 8 czerwca odbyła się kolejna edycja TEDxUniversityofGdansk, organizowana przez Uczelnie Fahrenheita pod hasłem „Sustainable Tomorrow”.Wydarzenie miało miejsce na Wydziale Neofilologii Uniwersytetu Gdańskiego i przyciągnęło wielu uczestników zainteresowanych prognostykami na przyszłość naszej planety.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

Celem konferencji było zapoczątkowanie dyskusji na tematy związane z przyszłością, szeroko rozumianą energią i równowagą. W trakcie prelekcji mówcy nawiązywali nie tylko do technologii, transformacji i zmian w funkcjonowaniu ekosystemu, który tworzymy jako przedsiębiorstwa czy użytkownicy, ale też sposobie myślenia, przygotowaniu na zmiany i odnajdywaniu się w zmiennej rzeczywistości. 

 

TEDxUniversityofGdansk2024 to nie tylko konferencja, a przede wszystkim okazja do poszerzenia horyzontów myślenia i oceny zjawisk z różnych perspektyw. Cieszę się, że mogliśmy zgromadzić tak znakomitych prelegentów i uczestników, którzy mają otwarte umysły i chcą podjąć tematy związane z przyszłością jednostki oraz całej społeczności  – mówi Adriana Zaleska-Medynska, dyrektorka Związku Uczelni w Gdańsku im. Daniela Fahrenheita. – Jestem przekonana, że takie spotkania są kluczowe dla budowania świadomości i inspirowania do działań na rzecz równowagi między ludźmi, gospodarką a środowiskiem. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tegorocznej edycji i mamy nadzieję, że razem będziemy takie inicjatywy kontynuować.

 

Eksperci zaprezentowali swoje wizje z różnorodnych perspektyw, opierając się na wiedzy z konkretnych dziedzin. Wyjaśnili, co jest kluczowe dla budowania przyszłości, w której priorytetem jest zachowanie równowagi. Prelekcje dotyczyły m.in. transformacji miast, odpadów w przestrzeni kosmicznej, projektowania gier wspomagających relaks oraz zaniku relacji w dobie metaversum.

 

Prelegenci:

  • Aleksander Orłowski (PG) – W jakich miastach będziemy żyć?
  • Bogna Pazderska (Hevelianum) – Jak zaśmiecić kosmos?
  • Hanna Obracht-Prondzyńska – Klimatyczne miasta receptą na szczęście
  • Karolina Wysokińska-Zakrzewska (GUMed) – Mosty zamiast murów, czyli bliskie relacje jako klucz do szczęścia
  • Kornelia Kadac-Czapska (GUMed) – Mikroplastik - "pasażer na gapę" w żywności
  • Marcin Jaskólski (PG) – energia elektryczna dla zrównoważonego jutra
  • Marta Tymińska (UG) – Moc uzdrawiających mediów
  • Natalia Florek (Personal Branding) – Bilans energetyczny. Kiedy praca przestaje cieszy

Atmosfera podczas TEDxUniversityofGdansk2024 była pełna entuzjazmu i zaangażowania. Uczestnicy wysłuchali wystąpień, które zachęcały do wprowadzania zmian zarówno na poziomie jednostki, jak i społeczeństwa. Mówcy podzielili się nie tylko swoją wiedzą i doświadczeniem, ale także motywacją do przekuwania słów w czyny. To wydarzenie stanowiło istotny krok w budowaniu społeczności, gotowej do podejmowania wyzwań i działania na rzecz lepszego jutra.

 

 

O TEDx:

W duchu odkrywania i rozpowszechniania pomysłów, TED stworzył program o nazwie TEDx. Jest to program lokalnych, samodzielnie organizowanych wydarzeń, które gromadzą ludzi w celu dzielenia się doświadczeniami podobnymi do TED. Nasze wydarzenie nosi nazwę TEDxUniversityofGdansk2024, gdzie x = niezależnie zorganizowane wydarzenie TED. Podczas naszego wydarzenia TEDxUniversityofGdansk2024, prelegenci wideo i na żywo TED Talks połączą się, aby wywołać głęboką dyskusję i połączenie w małej grupie. Konferencja TED zapewnia ogólne wytyczne dla programu TEDx, ale poszczególne wydarzenia TEDx, w tym nasze, są organizowane samodzielnie.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

K_PPR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »