Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

TEGO OBSŁUGA CI NIE POWIE – CZYLI JAK WYBRAĆ DOBRY HOTEL?

Polacy coraz częściej podróżują, nie tylko w wakacje. Popularne są wyjazdy weekendowe, ludzie cenią sobie nawet krótkotrwały odpoczynek.

Szykując się na pobyt w kraju czy za granicą, należy wcześniej wybrać hotel. Na co powinniśmy zwrócić uwagę, aby nie żałować? Co hotele przed nami ukrywają i jak sprawdzić, czy obiekt spełnia nasze oczekiwania? Porad udziela Katarzyna Wadas z Highland Conference Hotel.

Lokalizacja

Nie ukrywajmy, że lokalizacja jest w zasadzie najważniejszym czynnikiem przy wyborze hotelu. Kolejnym jest cena. - Lokalizację wybierajmy mądrze i odpowiednio do naszych potrzeb. Jeśli wyjeżdżamy i mamy zamiar zwiedzać miasto, to decydujmy się na hotel w centrum lub taki, z którego łatwo dojechać do wszystkich obiektów, jakie chcemy zwiedzić. Ceny takich hoteli są odpowiednio wyższe, jednak podczas krótkiego urlopu nie warto tracić czasu i wynajmować hotelu na peryferiach. Z kolei jeśli jedziemy wypocząć lub chcemy spędzić czas z dala od zgiełku, wówczas rezerwujmy hotel poza miastem, gdzie skorzystać będziemy mogli także z pięknego otoczenia i przyrody – radzi Katarzyna Wadas, general manager Highland Conference Hotel.

Jedzenie, atrakcje, udogodnienia, co dostaniemy w cenie?

Cena pobytu jest bardzo ważna. Na stronach z rezerwacjami hotelowymi można trafić na promocje nawet w bardzo dobrych hotelach. - Oczywiście, można z takich stron korzystać. Pamiętajmy jednak, że bardzo dobrą ofertę możemy również uzyskać samodzielnie dzwoniąc do hotelu i negocjując warunki. Zawsze pytajmy, co w cenie się zawiera - tym bardziej, gdy jedziemy tam na weekend i chcemy skorzystać z dóbr danego obiektu. Szalenie ważne jest wyżywienie w hotelowej restauracji - nie muszą to być tylko śniadania. Dopytajmy o pakiet SPA, basen (czy nie ma limitu czasu), atrakcje dla dzieci, parking. Starajmy się poznać i wykorzystać wszelkie atrakcje. W Highland Conference Hotel mamy pakiety z wyżywieniem, zabiegami SPA, lampką wina w prezencie do kolacji. Jestem przekonana, że wiele prywatnych hoteli posiada bardzo dobre oferty dla gości, ale zazwyczaj goście pytają o sam nocleg, a nie cały pakiet, który często jest bardziej atrakcyjny cenowo – dodaje Katarzyna Wadas

Co z tymi opiniami…

Wybierając hotel czytajmy opinie na jego temat w internecie. Możemy także zapytać znajomych, jaki obiekt polecają. - Opinie oraz informacje o hotelu są szalenie ważne. Oczywiście nie można im wierzyć w stu procentach, zarówno tym dobrym, jak i tym złym. Miejmy na uwadze fakt, że wiele obserwacji jest czysto subiektywnych. Zawsze najpierw musimy wiedzieć, na czym najbardziej zależy nam. Może najważniejsze dla nas jest jedzenie? A może stawiamy na wystrój? Zawsze sami sprawdzajmy stronę hotelu, zapoznajmy się ze zdjęciami, atrakcjami. To na co jednak ja osobiście zwracałabym uwagę, to opinie na temat obsługi i Menu. Obsługa hotelowa musi być bez zarzutu! Gość zawsze powinien być najważniejszy, załoga hotelu ma być pomocna, niezwykle ważny jest uśmiech i otwartość. W naszym hotelu jest to kluczowe - goście mają czuć się wspaniale, bo hotel to nie tylko budynek, ale przede wszystkim ludzie, którym musimy zaufać i którzy podczas naszego pobytu o nas zadbają – twierdzi Katarzyna Wadas z Highland Conference Hotel.

HIGHLAND CONFERENCE HOTEL–obiekt szkoleniowo-konferencyjny położony w Skarboszewie, 60 km od Warszawy. Hotel specjalizuje się w konferencjachi wyjazdach firmowych, ale ma także bogatą ofertę dla klientów indywidualnych, włącznie z atrakcyjną strefą SPA. Highland Conference Hotel posiada jedyną w Polsce restaurację, gdzie serwowane są daniaz wołowiny HighlandCattle z własnej hodowli. Restauracja została wyróżniona w prestiżowym konkursie kulinarnym „Poland 100 Best Restaurants”. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

dorota5

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »