Technologie » Internet

Telewizja lub internet bez zakłóceń dla całej rodziny

76 proc. Polaków ogląda telewizję codziennie lub prawie każdego dnia w tygodniu . Z kolei prawie jedną czwartą dnia (5 godzin i 43 minuty) spędzamy na korzystaniu z internetu za pomocą komputera lub tabletu.

Co zrobić, gdy wśród domowników każdy chciałby oglądać coś innego w telewizji, a z sieci wszyscy chcą korzystać w tym samym momencie? W takich sytuacjach świetnym rozwiązaniem będzie usługa multiroom lub dzielony internet z opcją routera wifi. 

 

Multiroom – smart rozwiązanie

Dla dużej rodziny lub grona znajomych zamieszkujących jeden dom, dostęp do ulubionych kanałów na jednym telewizorze to czasem za mało. Doskonałym środkiem zaradczym na walkę o pilota będzie oferowana przez operatorów telewizyjnych usługa multiroom. Dzięki niej programy dostępne w ofercie można oglądać na kilku odbiornikach telewizyjnych jednocześnie. Wszystko w ramach jednego abonamentu, przy niewielkich kosztach dodatkowych – niezależnie od operatora będzie to ok. 15 złotych miesięcznie. Multiroom zapewnia świetną jakość telewizji cyfrowej na każdym z odbiorników – nie ma mowy o spadku rozdzielczości na żadnym z nich. Tego typu opcję oferuje między innymi UPC, Orange, Vectra, Netia, Multimedia, Cyfrowy Polsat i NC+, a szczegółowe oferty znajdziemy na porównywarce ofert operatorów panwybierak.pl. Wspólnie z rodziną lub znajomymi można także współdzielić konto na serwisach z serialami i filmami na żądanie, typu Netflix czy HBO GO.

Dostęp do sieci bez zakłóceń dla wszystkich domowników

Jeśli w mieszkaniu jest kilku domowników, to korzystną opcją będzie internet dzielony za pomocą routera wifi. W większości przypadków operatorzy dostarczają takie urządzenie w cenie abonamentu i będzie ono dostosowane do wymaganej prędkości. Jeśli jednak chcielibyśmy skorzystać z własnego routera, to warto zorientować się jaką prędkość zapewnia nasz operator. Jeśli będzie to maksymalnie 600 Mb/s, wystarczy router w standardzie 802.11 n, jednak przy dostępie do sieci o prędkości 1 Tb/s standard ten będzie niewystarczający. Wtedy odpowiednią jakość sygnału wifi zagwarantuje router ze standardem 802.11ac. W większych mieszkaniach i domach przydatne mogą być urządzenia, które wzmocnią sygnał wifi. Orange proponuje Wi-Fi Extender Plus, a w ofercie UPC można znaleźć WiFi Booster. Tam, gdzie zwykły router nie daje rady, czyli w dużych posiadłościach, dobrym rozwiązaniem będzie sieć kratowa (tzw. mesh). W tym przypadku urządzenia sieci nie muszą komunikować się z punktem dostępowym, a jedynie między sobą, dzięki czemu zwiększa się potencjalny zasięg sieci. Cena takiego rozwiązania będzie zależała od wielkości obszaru, który ma zostać pokryty.

 

Decydując się na wybór dostawcy internetu, który zapewni nam optymalną prędkość pozwalającą na komfortowe korzystanie z sieci, warto skorzystać z porównywarek, które w jednym miejscu zestawiają oferty wszystkich usługodawców dostępnych w podanej lokalizacji. Jednym z pomocnych serwisów będzie platforma panwybierak.pl.

 

Panwybierak.pl to porównywarka ofert dostawców Internetu, telewizji i telefonu. Firma w jednym miejscu zbiera oferty wszystkich dostawców wspomnianych usług, umożliwia także dzielenie się opiniami na temat jakości konkretnych usług. Przeprowadza swoich klientów przez cały proces sprzedaży – od wyboru dostawcy, do umówienia terminu podpisania umowy. Firma nie pobiera dodatkowych kosztów za swoje usługi.

  Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

AZ_2018

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »