Technologie » AGD - RTV

Telewizor LED – na co zwrócić uwagę

Nawet jeżeli zdecydujemy się na zakup wybranego telewizora i będzie nim telewizor LED to warto zwrócić uwagę na kilka istotnych informacji i parametrów, które odróżniają od siebie poszczególne tego typu modele.

Wiele osób myśli, że telewizory LED to całkowicie nowa kategoria sprzętu - prawda jest jednak taka, że są to telewizory LCD, w których zastosowano metodę podświetlenia ekranu LED w dwóch możliwych wariantach. Ta niewielka z pozoru zmiana ma bardzo duże znaczenie ponieważ zdecydowanie polepsza obraz podczas oglądania - ta zmiana oczywiście ma swoją, niemałą cenę przekładającą się na kosz zakupu telewizora.

 

Teoretycznie producenci telewizorów LED podkreślają, że taki sprzęt to energooszczędność na poziomie około osiemdziesięciu procent - prawda jest taka, że tylko niektóre, prawdopodobnie najdroższe modele faktycznie osiągają taki próg, inne natomiast to energooszczędność do maksymalnie sześćdziesięciu procent.

 

Pomimo swojej wysokiej ceny telewizory te są bardzo chętnie wybierane ponieważ kuszą klientów swoją nowoczesnością, która jest nowością na rynku polskim. Ile trzeba zapłacić za taki telewizor?

Tak naprawdę wszystko zależy od wielkości telewizora. Najtańsze modele znajdujące się na rynku w przypadku niewielkich rozmiarów, to około pięćset złotych, najdroższe sięgają naprawdę zawrotnych kwot, bo nawet kilkanaście tysięcy złotych.

 

Przy wyborze trzeba jednak zastanowić się czy faktycznie będziemy w stanie wykorzystać wszystkie możliwości tak drogiego i bardzo dużego telewizora - jeżeli nie, to warto zdecydować się na mniejszy model, który będzie adekwatny do naszego domu i własnych wymagań. Więcej o telewizorach led na nokaut.pl.

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

sanduciorbas

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 8 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »