Kobieta, zdrowie, uroda » Ciało

Temperatury dla zdrowia

Temperatury dla zdrowia
Zobacz więcej zdjęć »
Choć niewiele osób lubi jesienną słotę czy zimową zadymkę, możemy być zadowoleni, że żyjemy w takim miejscu na kuli ziemskiej, gdzie występuje zmienność pór roku i duże roczne amplitudy temperatur.

Taka różnorodność wpływa znacznie na nasze życie i całą gospodarkę. To, jaka jest temperatura, decyduje o wielu aspektach naszej codzienności.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformy Link BuildinguNajbardziej prozaiczną i oczywistą sprawą jest to, że w naszej szafie musimy zmieścić zarówno letnie, zwiewne ubrania, jak i grube płaszcze i kurtki. Pogoda jest głównym sprzymierzeńcem mody - to granice pór roku wpływają na zmianę trendów i sezonów modowych. I nie chodzi tu jedynie o same stroje, które odpowiednio dostosowuje się zarówno do temperatur jak kolorów danej pory roku - ważne również są dodatki.

O tym, jaką torebkę wybierzemy, bardzo często decydują bieżące trendy. I tak torby bawełniane chętnie wykorzystujemy latem - futrzane zaś zimą. Ciężko wyobrazić sobie sytuację, gdy przez cały rok panowała by jedna pora roku - wieczne lato ucieszyłoby zapewne zmarzluchów, ale życie stałoby się przez to po prostu nudniejsze. Nie zdajemy sobie często sprawy jak żyje się w innych rejonach świata - który pod względem różnorodności pogody, jest imponujący. Mieszkańcy krajów skandynawskich musieli przez wieki przyzwyczaić się do mroźnego i ostrego klimatu, który wymuszał pewien styl życia. I tak bardzo popularne stały się właśnie, pochodzące z tego rejonu  świata, sauny i gorące kąpiele.

Ludzie od wieków lepiej tolerują ciepło niż niskie temperatury. Niestety jednak, nie wszystko co lubimy jest dla nas dobre. Lepsza dla zdrowia jest paradoksalnie mniejsza temperatura. Człowiek, który przyzwyczajony jest to zimna szybciej się uodparnia, rzadziej choruje i żyje dłużej. Nawet współczesna medycyna wykorzystuje lecznicze działanie zimna - przez krioterapię. To metoda wykorzystująca miejscowe lub ogólne oddziaływanie zimna na człowieka. Temperatura musi jednak być poniżej zera. Mówi się również, że klimat wpływa na cechy i charakter ludzi - i tak południowcy są bardziej spontaniczni i wylewni, chętnie bawią się i cieszą, ludzie północy są bardziej powściągliwi i zamknięci w sobie.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JoannaK

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »