Technologie » Internet

Tenda P1002P - gigabitowy adapter sieciowy.

Tenda P1002P - gigabitowy adapter sieciowy.
Zobacz więcej zdjęć »
Nie zawsze możemy liczyć na Wi-Fi. Instalacja przewodów sieciowych również nie zawsze jest możliwa. W takiej sytuacji warto wybrać urządzenia pracujące w technologii PowerLine. Tenda P1002P to adapter sieciowy, który oferuje swobodny dostęp do Internetu, a także możliwość odtwarzania audio czy gier.

C:\Users\danel\OneDrive\ePromocja\Tenda\15.02-15.03\Tenda P1002P\P1002P - fot 5.jpg

Czym jest PowerLine Ethernet?

PowerLine Ethernet wraz ze specjalnymi adapterami takimi jak Tenda P1002P pozwala na wykorzystanie instalacji elektrycznej do zbudowania sieci komputerowej. Technologia ta jest świetnym rozwiązaniem np. tam, gdzie grube ściany pochłaniają sygnał sieci Wi-Fi. PowerLine nie potrzebuje przewodów sieciowych, dlatego ich instalacja nie jest konieczna. Granicznym punktem będzie licznik elektryczny, dlatego też sąsiad nie będzie mógł korzystać z naszej sieci komputerowej.

C:\Users\danel\OneDrive\ePromocja\Tenda\15.02-15.03\Tenda P1002P\P1002P - fot 4.jpg

Tenda P1002P, adapter sieciowy zgodny ze standardem HomePlug AV2

Model ten korzysta z najnowszego procesora firmy Broadcom. Dzięki zastosowaniu takiego chipsetu możliwe jest osiągnięcie transferu na poziomie 1000 Mb/s. Pozwala to na komfortowe korzystanie z sieci komputerowej. Tenda P1002P wyposażony jest w dwa gigabitowe porty LAN. Przewodowe porty LAN przyspieszają transmisję danych nawet do 10x i umożliwiają udostępnianie sieci innym urządzeniom.

Przejście AC pozwala na maksymalne obciążenie do 3600W. Model ten posiada także wbudowany filtr przeciwzakłóceniowy, który umożliwia urządzeniu Tenda P1002P tłumić zakłócenia pochodzące z innych sprzętów i poprawiać jakość sieci na potrzeby odtwarzania multimediów.

Produkt ten korzysta z zaawansowanej technologii Home Plug AV2. Jest także kompatybilny ze starszym standardem – Home Plug AV oraz urządzeniami opartymi na IEEE 1901. P1002P może także łączyć się z adapterami sieciowymi innych firm o innych prędkościach.

Adapter sieciowy firmy Tenda jest bardzo energooszczędny. W trybie czuwania pobór mocy wynosi zaledwie 0,5 W.

Dostępność i cena

Adapter sieciowy Tenda P1002P dostępny jest u autoryzowanych dystrybutorów firmy w Polsce. Jego cena oscyluje w granicach 349 złotych brutto za tzw. starter kit, czyli dwa transmitery. Więcej informacji na temat tego urządzenia można znaleźć na oficjalnej stronie producenta.

C:\Users\danel\OneDrive\ePromocja\Tenda\15.02-15.03\Tenda P1002P\P1002P - fot 2.jpg

***

Tenda Technology, firma założona w roku 1999, jest uznaną marką, wiodącym dostawcą urządzeń sieciowych wspieranych przez strategicznego partnera, czołowego dostawcę procesorów (Broadcom). Misją Tenda jest dostarczanie niedrogich i łatwych w instalacji rozwiązań sieciowych oraz oferowanie innowacyjnych produktów najnowszej generacji, by ułatwić użytkownikom korzystanie z sieci. Produkty Tenda obejmują sieci domowe, firmowe, switche, szerokopasmowe CPE, bramy, systemy PLC, szerokopasmowe sieci mobilne, kamery sieciowe itd. Firma działa aktywnie również na rynkach urządzeń SOHO oraz jako dostawca urządzeń na rynki: Business/ISP/Telco co potwierdzają międzynarodowe kontrakty. Wysoka wydajność, stabilny sygnał, łatwość obsługi i instalacji, najwyższa jakość i konkurencyjne ceny – oto główne cechy wszystkich produktów Tenda.
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Tenda
http://www.tendacn.com/pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »