Dom » Budownictwo

TERMOIZOLACJA BUDYNKÓW A MOSTKI TERMICZNE

TERMOIZOLACJA BUDYNKÓW A MOSTKI TERMICZNE
Zobacz więcej zdjęć »
Termoizolacyjność budynków ma podstawowe znaczenie dla utrzymywania ciepła wewnątrz tego typu obiektów. Często jednak zdarzają się sytuacje, gdy w budynku z nowoczesnym ociepleniem ciepło jednak ucieka, co ma wpływ na zwiększenie kosztów ogrzewania.


Termoizolacyjność budynków ma podstawowe znaczenie dla utrzymywania ciepła wewnątrz tego typu obiektów. Często jednak zdarzają się sytuacje, gdy w budynku z nowoczesnym ociepleniem ciepło jednak ucieka, co ma wpływ na zwiększenie kosztów ogrzewania. Przyczyną takiego stanu rzeczy są zazwyczaj tzw. mostki termiczne 

DZIURA W CAŁYM

Mostek termiczny jest nie czym innym tylko pewnego rodzaju przerwą w ciągłości termoizolacji budynku. Miejscami, które w szczególny sposób narażone są na wystąpienia tego typu zjawiska są przede wszystkim otwory drzwiowe i okienne. Sam mostek termiczny w tych miejscach powstaje z kolei wskutek nieumiejętnego montażu stolarki okiennej i drzwiowej, a dokładniej w czasie wykonywania ocieplenia obrzeży.

Inną lokalizacją, również narażoną na pojawianie się mostków termicznych są miejsca styku przegród zewnętrznych, a więc np. naroża ścian, miejsca zetknięcia dachu ze ścianami, czy też okolice styku podwaliny budynku z fundamentem.

ZNACZENIE MOSTKÓW

Nie trzeba więc nikogo przekonywać, że mostki termiczne są zjawiskiem niekorzystnym i wysoce niepożądanym z punktu widzenia kosztów utrzymania budynku. Mostki są przecież swoistymi miejscami ucieczki energii cieplnej z budynku, której wytworzenie niesie za sobą niemałe przecież koszty.

Aby uniknąć powstawania mostków trzeba więc na etapie wykonawstwa budynku zwrócić szczególną uwagę na dokładność układania termoizolacji, szczególnie w tych miejscach, w których przegrody budynku bezpośrednio ze sobą się stykają. W ramach sprawdzania faktu istnienia mostków termicznych warto wynająć kamerę termowizyjną, która wskaże ich ewentualną lokalizację.

Warto zobaczyć katalog internetowy:  realizacje ocieplenia pianką pomorskie,  gdzie można zapoznać się wykonaniem ociepleń pianką PUR na terenie tego województwa.
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Jarek Katalog
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »