Dom » Budownictwo

Termostatyczny zawór mieszający NovaMix Value

Termostatyczny zawór mieszający NovaMix Value
Zobacz więcej zdjęć »
Instalacje ciepłej wody użytkowej powinny spełniać nie tylko wymagania dotyczące higieny, ale również zapewniać oszczędność energii i ochronę przed oparzeniem. NovaMix Value to niezawodne rozwiązanie, przeznaczone do zastosowań w budownictwie mieszkaniowym, obiektach komercyjnych i przemysłowych.

Wysokiej jakości armatura jest jedną z głównych kompetencji firmy Taconova. Zawory mieszające NovaMix Value mogą być stosowane zarówno miejscowo - w punktach poboru, jak i do centralnego ograniczania temperatury w instalacjach o dużych przepływach. Dzięki niezawodnej regulacji temperatury gwarantują użytkownikom budynku najlepszą ochronę przed oparzeniami. Samoczynna funkcja zaworów mieszających nie wymaga żadnej energii pomocniczej i tym samym zapewnia oszczędność dodatkowych komponentów regulacyjnych.

 

Uniwersalne rozwiązanie

Termostatyczny zawór NovaMix Value pełniąc funkcję centralnego zaworu mieszającego dba o niezmienną temperaturę wody w punkcie poboru. W ten sposób zapobiega oparzeniu, nawet przy wysokich temperaturach panujących w buforze. Trzy różne średnice: 3/4" (DN15), 1" (DN20) i 1 1/4" (DN25), gwarantują szeroki wachlarz zastosowań. Specjalne uszczelnienia zaworu na kolbie regulującej redukują niepożądane podmieszanie do minimum, co pozwala na maksymalne wykorzystanie temperatury panującej w buforze. NovaMix Value wykorzystywany jest głównie w instalacjach sanitarnych, jako element regulujący, do ograniczania temperatury wody użytkowej zgromadzonej w zasobniku CWU. Istnieje także wiele innych zastosowań tego produktu, wszędzie tam, gdzie wymagana jest stała temperatura wody zmieszanej. Doskonale sprawdza się na przykład jako gwarantujący stałą temperaturę, centralny zawór mieszający w instalacji grzewczej lub jako zawór rozdzielczy w instalacjach chłodniczych. Jeśli temperatura wody gorącej jest o 3 K niższa od zadanej temperatury zmieszania, stopień przecieku zimnej wody wynosi 0. W innym wypadku podmieszanie zimnej wody może wynosić max. 3 K.

 

Sposób działania

Zawór mieszający zasilany jest wodą gorącą z bufora i zimną z sieci wodociągowej. Temperatura wody zmieszanej wychwytywana jest przez termostatyczny element rozciągliwy. Jeśli temperatura wody zmieszanej odbiega od wartości zadanej, element rozciągliwy przesuwa kolbę regulującą i reguluje stosownie wielkość dopływu ciepłej i zimnej wody, do momentu kiedy temperatura będzie odpowiadała zadanej wartości.

 

Najważniejsze zalety:

■ Stała temperatura wody w punkcie poboru

■ Samoczynna funkcja mieszania bez dodatkowego źródła energii

■ Bezstopniowa regulacja temperatury wody zmieszanej

■ Wysoka dokładność regulacji

■ Zabezpieczenie przed poparzeniem

■ Wysokie wartości współczynników kVS

■ Powłoka zabezpieczająca przeciw osadzaniu się kamienia

■ Możliwość blokady nastawionej temperatury

■ W wersji z zaworami zwrotnymi nie są potrzebne dodatkowe uszczelnieniaRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

IRMEDIA Ireneusz Kalinowski
http://irmedia.com.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »