Motoryzacja » Moto Serwis

Testowanie i sprzedaż akumulatorów w 5 minut!

Exide wprowadza na rynek pierwszą aplikację internetową, która umożliwia warsztatom testowanie, wymianę i sprzedaż akumulatorów w zaledwie 5 minut. Aplikacja jest kompatybilna z testerem akumulatorów Exide EBT965P i obsługuje akumulatory do pojazdów osobowych, użytkowych oraz do zastosowań morskich.

 

Exide Technologies – wiodący dostawca rozwiązań
w zakresie magazynowania energii – wprowadził na rynek pierwszą aplikację, która ułatwia pracownikom warsztatów testowanie i wymianę akumulatorów. Umożliwia ona zarówno analizę wyników testu, jak
i szybkie dobranie nowego akumulatora. Wszystkie te czynności aplikacja pozwala przeprowadzić w pięć minut. Problemy z akumulatorem, wymagające jego wymiany, można zaobserwować w 20% testowanych produktów. Ich szybkie wykrycie to szansa dla warsztatów na lepszą obsługę klienta i związane
z tym zyski, a dla kierowców – możliwość uniknięcia niespodziewanej awarii. Aplikacja Exide to pierwsze tego typu rozwiązanie na rynku.

 

Bezpłatna aplikacja dla warsztatów

Aplikacja przeznaczona jest głównie do smartfonów, ale działa na każdym urządzeniu z przeglądarką internetową. Aby z niej korzystać, pracownicy warsztatów powinni bezpłatnie zarejestrować się na stronie ebtp.exide.com (proces rejestracji jest prosty i intuicyjny). Aplikacja działa w większości krajów europejskich – jest dostępna w 13 językach
i obsługuje wiele walut.

 

Aplikacja jest kompatybilna z testerem akumulatorów Exide EBT965P, który – jako urządzenie najnowszej generacji – przeprowadza zaawansowaną analizę kondycji akumulatora. Wyjątkowa dokładność analizy jest zapewniona dzięki technologii Profilowanej Konduktancji™. Każde wykonanie testu generuje kod QR, który może być zeskanowany za pomocą aplikacji w celu zaimportowania wyników zawierających informacje o stanie: mocy rozruchowej, napięcia, temperatury i pojemności rezerwowej, a także informacje dotyczące dalszego postępowania z akumulatorem, np. zalecenie doładowania. Wyniki testów można wprowadzić do aplikacji również ręcznie.

 

W aplikacji dostępna jest także funkcja analizy stylu jazdy, dzięki której pracownik warsztatu może określić, kiedy kierowca powinien ponownie przetestować akumulator i zawczasu poinformować o tym klienta, zapraszając na kolejną kontrolę akumulatora.

 

Warsztaty przejmują kontrolę

Aplikacja umożliwia również wysłanie kierowcy wiadomości SMS lub e-mail z zaproszeniem na autoryzowaną kontrolę lub wymianę akumulatora, gdy jest ona konieczna, dzięki czemu mechanicy oszczędzają czas, jaki musieliby poświęcić na kontakt telefoniczny. Serwisanci mogą zaprezentować różne akumulatory (wybrane z listy rekomendowanych akumulatorów Exide) i w pełni kontrolować ceny produktów oraz ich montaż.

 

Pełny zakres narzędzi

Exide oferuje pełny zakres narzędzi, w tym: tester EBT965P, urządzenie służące do wymiany akumulatorów (Exide BRT-12), a także nowoczesne prostowniki. Nowa aplikacja jest kolejnym dodatkiem, który umożliwi warsztatom efektywniejszą pracę i zwiększy ich obroty finansowe.

 

Testowanie, ładowanie i wymiana akumulatorów przy pomocy narzędzi Exide to niezawodny sposób na zmniejszenie ryzyka awarii akumulatorów, na zwiększenie wydajności pracy i przychodów warsztatów, a także zapewnienie zadowolenia klientów. Nowa aplikacja znacznie ułatwia procesy diagnostyczno-sprzedażowe i współpracuje z zaawansowanym testerem akumulatorów Exide EBT965P – mówi Michael Geiger, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w Exide Technologies w obszarze EMEA. – Zapewniamy warsztatom pełną kontrolę nad wyborem produktów i ich cenami, a także udostępniamy najlepsze rekomendacje dotyczące doboru akumulatora do modelu pojazdu. Exide jest producentem oryginalnego wyposażenia (OE), a wszystkie nasze akumulatory wykonane są zgodnie z najwyższymi standardami, jakich wymagają m.in. producenci samochodów – podsumowuje.

 

 

Informacje o znaku towarowym

Exide i Exide Technologies są zastrzeżonymi znakami towarowymi Exide Technologies. Inne znaki towarowe są własnością poszczególnych właścicieli.

 

Exide Technologies

Firma Exide Technologies od 130 lat jest wiodącym dostawcą rozwiązań w zakresie zmagazynowanej energii elektrycznej na rynki transportowe i przemysłowe. Exide produkuje i poddaje recyklingowi szeroką gamę produktów w postaci akumulatorów i innych systemów magazynowania energii, także specjalistycznych, wykorzystywanych w branży: samochodów osobowych i użytkowych, zastosowań morskich, wojskowych, górniczych, kolejowych, pojazdów użyteczności publicznej, jak również w zakresie bezpieczeństwa, telekomunikacji i zasilania awaryjnego (UPS). Firma, jako jeden z największych na świecie podmiotów zajmujących się recyklingiem, jest zaangażowana w ochronę środowiska.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Alicja Sidorowicz

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »