Kultura, sztuka » Kultura

The Faces of Racism Revealed

The Faces of Racism Revealed
Zobacz więcej zdjęć »
09.04 – 06.05.2012 w Muzeum Plakatu w Wilanowie w Galerii Głównej. Na wystawie zostanie przedstawionych 250 plakatów, które były prezentowane w ramach Poster Festival Ljubljana ’11.
Festiwal zorganizowany został we wrześniu 2011 roku przez Fundację Brumen we współpracy z Amnesty International Slovenia oraz uczelniami artystycznymi: Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie, École d'art Maryse Eloy Paris i Hanzehogeschool Groningen Academie Minerva. Zorganizowanie festiwalu oraz wystaw było możliwe dzięki grantowi uzyskanemu z Komisji Europejskiej w ramach programu „Prawa podstawowe i obywatelstwo".

Tematyka wystawy dotyczy rasizmu i jego instytucjonalnej twarzy. Celem ekspozycji jest pobudzenie świadomości na temat takich treści przekazywanych przez instytucje państwowe, w których nietolerancja wobec odmienności rasowej nie jest wyrażana w sposób oczywisty, lecz funkcjonuje w ukryciu. Twórcy z różnych kręgów kulturowych adresują swoje prace do szerokiego odbiorcy. Poprzez plakat, będący jednocześnie jednym z mediów masowej komunikacji, poruszają problematykę związaną z rasizmem, propagując tolerancję oraz wzajemne zrozumienie. Przegląd około 250 prac studentów i profesjonalnych projektantów jest próbą ukazania obrazu rasizmu i sposobów jego manifestacji w dyskursie ogólnospołecznym.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »