Technologie » Internet

Threat Report 2019

Threat Report 2019
Zobacz więcej zdjęć »
Firma Sophos, światowy lider rozwiązań bezpieczeństwa sieci i ochrony urządzeń końcowych, opublikowała Threat Report dotyczący prognoz zagrożeń w nadchodzącym 2019 roku. Raport opracowany w laboratoriach SophosLabs obejmuje swym zakresem trzy główne trendy w obszarze cyberbezpieczeństwa.

Firma Sophos, światowy lider rozwiązań bezpieczeństwa sieci i ochrony urządzeń końcowych, opublikowała Threat Report dotyczący prognoz zagrożeń w nadchodzącym 2019 roku. Raport opracowany w laboratoriach  SophosLabs obejmuje swym zakresem trzy główne trendy w obszarze cyberbezpieczeństwa. W publikacji przeanalizowano zagrożenia z ostatnich 12 miesięcy i przedstawiono prognozę jak zaobserwowane trendy mogą wpłynąć na cyberbezpieczeństwo w 2019 roku.

 

Najważniejsze wnioski z raportu:

·         Żądni wysokiego zysku cyberprzestępcy coraz częściej wykorzystują dedykowany ransomware inspirując innych. W 2018 r. cyberprzestępcy zgromadzili miliony dolarów za pomocą ręcznie przygotowanych i przeprowadzonych ataków z wykorzystaniem ransomware. Takie interaktywne zaplanowane ataki są bardziej szkodliwe od ataków automatycznych typu "spray and pray" dystrybuowanych np. za pośrednictwem masowych wiadomości e-mail. Cyberprzestępcy wyszukują i typują swoje ofiary, następnie kreatywnie pokonują zabezpieczenia, usuwają kopie zapasowe aby zwiększyć szanse uzyskania wysokiego okupu. Eksperci Sophos uważają, że sukces finansowy ukierunkowanych ataków ransomware, takich jak SamSam, BitPaymer i Dharma, zainspiruje kolejne tego typu ataki, których spodziewać się należy w 2019 roku

 

·         Cyberprzestępcy używają naszych własnych narzędzi przeciwko nam - W tegorocznym raporcie odkryto zmianę w sposobie przeprowadzania ataków polegającą na tym, że  większość atakujących rozwinęło swoje techniki i używa łatwo dostępnych narzędzi informatycznych aby osiągnąć swoje cele, np. kradzież poufnych informacji z serwera lub zainfekowanie zasobów oprogramowaniem ransomware. Jednym z przykładów jest wykorzystanie do ataku podstawowego narzędzia administracyjnego dostępnego w systemach Windows tj. PowerShell do uruchomienia ataków. W raporcie firmy Sophos znajdą Państwo więcej informacji, np. o wykorzystaniu luki EternalBlue do nielegalnego emitowania kryptowalut pomimo dostarczenia przez firmę Microsoft aktualizacji już ponad rok temu

 

·         Złośliwe oprogramowanie dedykowane dla urządzeń mobilnych i Internetu rzeczy (IoT) rozwija się dynamicznie - W związku z rosnącą liczbą pojawiających się aplikacji na Androida, w 2018 r. wzrósł problem złośliwego oprogramowania przeznaczonego na telefony, tablety i inne urządzenia Internetu rzeczy. Cyberprzestępcy znajdują coraz to nowe sposoby na uniknięcie zabezpieczeń w Google Play

 

Jeśli są Państwo zainteresowani tematyką zagrożeń cybernetycznych, podsumowaniami lub prognozami na 2019 rok, dane zawarte w raporcie Sophos będą dla Państwa cennym źródłem wiedzy. Eksperci Sophos dostarczają szczegółowych informacji o dynamicznie zmieniających się zachowaniach cyberprzestępców, wyjaśniają sposoby ich działania oraz przedstawiają statystyki ataków na urządzenia mobilne.

  

Artykuł o zagrożeniach w 2019 r. oraz sam raport znajdą Państwo na blogu Sophos Naked Security:

Artykuł:https://nakedsecurity.sophos.com/2018/11/14/targeted-ransomware-attacks-sophoslabs-2019-threat-report/

Raport: https://www.sophos.com/pl-pl/medialibrary/pdfs/technical-papers/sophoslabs-2019-threat-report.pdf

 

Jeśli mają Państwo pytania lub chcieliby Państwo przeprowadzić wywiad z jednym z naszych specjalistów ds. bezpieczeństwa IT, służymy wszelką pomocą. 

 

Zapoznaj się z najnowszymi wiadomościami i sugestiami dotyczącymi bezpieczeństwa na naszym nagradzanym blogu Naked Security News i przeczytaj więcej o Sophos na naszym kanale Sophos News.

Chroń każdego Maca i PC w swoim domu za pomocą nowej generacji centralnie zarządzanego darmowego oprogramowania Sophos Home.

 

Najświeższe informacje o Sophos dostępne za pomocą Twojego ulubionego medium:

Twitter, LinkedIn, Facebook, Spiceworks, YouTube, Google+

 

O Sophos:

Sophos jest liderem rozwiązań bezpieczeństwa IT nowej generacji z szerokim portfolio produktów do kompleksowej ochrony urządzeń końcowych, sieci, poczty i urządzeń mobilnych oraz narzędzi do szyfrowania. Producent oferuje unikalną koncepcję Synchronized Security, czyli pełną integrację i komunikację między poszczególnymi produktami.

Ponad 100 milionów klientów w ponad 150 krajach zaufało rozwiązaniom Sophos i wskazuje je jako najlepsze do ochrony przed wyrafinowanymi zagrożeniami i utratą danych. Produkty Sophos są dostępne za pośrednictwem globalnego kanału dystrybucji obejmującego 26 tysięcy partnerów. Sophos, z siedzibą w Oxford w Wielkiej Brytanii, jest notowany na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych pod symbolem „SOPH”. Więcej informacji  na www.sophos.com. 

 

Biuro prasowe Sophos:

Aleksandra Klimowicz

Å + 48 530 283 043

› aleksandra.klimowicz@cluepr.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

AZ_2018

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »