Dom » Ogrody

Tikkurila: przestrzeń wokół domu, która cieszy oko

Odświeżenie przestrzeni wokół domu to obowiązkowy punkt na liście wiosennych porządków. Warto w tym czasie zadbać nie tylko o piękną roślinność w ogrodzie, ale też o konserwację przydomowych powierzchni.

Z produktami Tikkurila szybko i skutecznie odnowimy zarówno meble ogrodowe, jak również inne elementy ogrodowej architektury, takie jak ogrodzenia, kwietniki czy chodniki. Wszystko po to, by stworzyć malowniczą scenerię przed domem, która będzie cieszyć oko i umili odpoczynek na świeżym powietrzu. 

 

Zadbane meble to niezawodny sposób, by wykreować w ogrodzie urokliwy zakątek, który będzie zachęcać do relaksu w promieniach słońca. Z otaczającą zielenią szczególnie pięknie będą komponować się te wykonane z drewna, tworząc przytulną i zaaranżowaną ze smakiem przestrzeń. Aby drewniane meble służyły nam wiele sezonów, na początku każdego okresu ekspozycji w ogrodzie, należy skutecznie zabezpieczyć je przed wilgocią i szkodliwym działaniem promieni słonecznych. W przeciwnym razie surowiec ten może szybko niszczeć i tracić swój naturalny urok. Jeśli chcemy zachować charakterystyczny układ słojów, do impregnacji można wykorzystać lakierobejcę Tikkurila Valtti Plus Complete. Stworzy ona trwałą powłokę o transparentnym, satynowym wykończeniu, które delikatnie uwydatni rysunek drewna. Lakierobejca wypełni przy tym pory, uszczelni mikropęknięcia i będzie odpychać wodę, chroniąc powierzchnię nawet do 10 lat. Preparat ten sprawdzi się również do malowania elementów małej architektury ogrodowej, np. drewnianych kwietników, balustrad czy płotów, zapewniając jednocześnie stylową dekorację, jak i ochronę przed niebezpiecznymi czynnikami.

 

Profesjonalnej pielęgnacji po zimie często wymagają też deski tarasowe. Wystawione w tym czasie na działanie wody i mrozu narażone były na niszczenie i utratę koloru. Do konserwacji tego typu powierzchni warto sięgać po rozwiązania w trendzie eko, czyli oleje, takie jak Tikkurila Valtti Wood Oil Akva. Wyeksponują one naturalne piękno szlachetnego materiału jakim jest drewno, chroniąc je przed wilgocią i ograniczając jego pękanie.

 

Miła dla oka przestrzeń wokół domu to nie tylko zadbane meble ogrodowe czy tarasy, ale też schludne ścieżki i podjazdy prowadzące do posesji. Wyłożone kostką zyskają atrakcyjny wygląd, jeśli na sezon odświeżymy je Tikkurila Patio. Bejca efektownie wyrówna koloryt i podkreśli charakterystyczną strukturę betonu, pozwalając uzyskać estetyczny efekt końcowy.

 

Więcej informacji na temat odnawiania różnego rodzaju powierzchni wokół domu z Tikkurila można znaleźć na stronie: https://www.tikkurila.pl/farby_dekoracyjne/inspiracje/w_ogrodzie Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PractumConsulting

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »