Rozrywka i wypoczynek » Sport

Tkanka tłuszczowa u człowieka

Tkanka tłuszczowa u człowieka
Zobacz więcej zdjęć »
Chociaż z jednej strony trzeba powiedzieć, że pojęcie tkanki tłuszczowej dla wielu z nas nie ma wydźwięku pozytywnego, to jednak należy podkreślić, że tkanka tłuszczowa jest naszemu organizmowi potrzebna do normalnego funkcjonowania i do zachowania zdrowia.

Może nam się wydawać, że smukła sylwetka jest czymś, z czego możemy być dumni, że niski poziom tkanki tłuszczowej to coś, dzięki czemu będziemy szczęśliwi, ale istnieje cienka granica pomiędzy dobrym wyglądem, a stanem zagrażającym naszemu zdrowiu i życiu. Narzędziem, które często jest stosowane do pomiaru tkanki tłuszczowej w ludzkim organizmie jest kalkulator tkanki tłuszczowej.

Poziom tkanki tłuszczowej

Współcześnie możemy zetknąć się z wagami, dzięki którym automatycznie możemy odczytać poziom tkanki tłuszczowej w naszym organizmie. Istnieje jednak metoda, która nie wymaga od nas kupowania owej wagi. Chodzi właśnie o wspomniany wcześniej kalkulator tkanki tłuszczowej. Narzędzie te wymaga od nas tego, abyśmy zmierzyli fałdki skórne w różnych, znaczących miejscach na ciele i wyniki wpisali w odpowiedni formularz. Dodatkowo bardzo ważnymi danymi w obliczeniach jest podanie takich informacji jak płeć, wiek oraz waga. Miejsca, w których mierzymy fałdki skórne to triceps, boczek, pierś, udo oraz pierś. Do pomiaru wystarczy nam suwmiarka lub miara krawiecka. Spośród tych pięciu miejsc wystarczy wykorzystać trzy, aby pomiar był miarodajny. Wyniki wpisujemy w odpowiedni formularz i tym samym możemy odczytać właściwy poziom tkanki tłuszczowej w naszym organizmie. Warto zaznaczyć, że prawidłowy poziom tkanki tłuszczowej jest nieco inny u mężczyzn i nieco inny u kobiet. Otrzymane wyniki pozwolą nam określić czy poziom tkanki tłuszczowej nosi znamiona sylwetki idealnej, jest prawidłowy, zbyt niski czy też mamy jej nadmiar. Nawet, jeśli wydaje nam się, że tkanki tłuszczowej mamy zbyt wiele, w rzeczywistości może się okazać, że jest jej w sam raz lub nawet jest on zbyt niski. Tego na pewno nie należy bagatelizować, gdyż zbyt niski poziom jest niebezpieczny.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

KFD Nutrition
http://nutrition.kfd.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »