Firma » Bankowość

To był dobry rok dla Kantoru Walutowego Alior Banku

Klienci przekonują się, że korzystanie z usług wymiany walut online jest nie tylko znacznie wygodniejsze niż tradycyjna wymiana walut w stacjonarnym kantorze, ale też w pełni bezpieczne. To sprawiło, że rok 2018 był dla Kantoru Walutowego Alior Banku szczególnie udany.

Kantor Walutowy Alior Banku powstał w 2012 r. i jest obecnie liderem na rynku internetowych platform wymiany walut. Umożliwia zawieranie transakcji przez całą dobę, siedem dni w tygodniu, również przez aplikację mobilną, oferując przy tym konkurencyjne kursy aż trzynastu walut obcych. Bank oferuje bezpłatne rachunki walutowe oraz darmowe przelewy wymienionych środków, a do rachunków w euro, dolarach i funtach – dodatkowo możliwość zamówienia bezpłatnej karty walutowej. Ponadto, od czerwca zeszłego roku klienci Kantoru Walutowego mogą dodawać swoje karty do systemu płatności mobilnych ApplePay, który dołączył do dostępnego już wcześniej Google Pay.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

W połowie zeszłego roku liczba klientów Kantoru Walutowego Alior Banku przekroczyła 300 tys. Bank może pochwalić się także wzrostem liczby klientów biznesowych. W 2018 r. wygenerowano o 15% większy obrót walutami niż w 2017 r., wykonując jednocześnie o prawie 10% więcej transakcji. Klienci przekonali się również do tzw. transakcji z blokadą, zlecając ich o 25% więcej. Tego typu operacje bankowe pozwalają na wymianę walut w sytuacji, gdy kwota transakcji przekracza saldo środków na rachunku. Wtedy na koncie klienta zakładana jest blokada w wysokości 5% kwoty transakcji na dwa dni robocze, w czasie których należy zapewnić środki na rachunku na realizację transakcji.

 

- Najbardziej cieszy nas rosnący obrót walutowy, który jest potwierdzeniem, że klienci doceniają pewność i bezpieczeństwo naszego kantoru, które zapewnia funkcjonowanie pod szyldem banku. Dzięki temu działamy pod nadzorem Komisji Nadzoru Finansowego, a środki objęte są gwarancjami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Co ważne, wymiana między rachunkami klienta wewnątrz banku przebiega natychmiastowo – podkreśla Tomasz Dośpiał Dyrektor Działu Walutowych Platform Transakcyjnych w Alior Banku.

 

Chcąc wyjść naprzeciw potrzebom klientów, Alior Bank stale ulepsza mechanizmy funkcjonowania Kantoru Walutowego oraz udostępnia nowe promocje. Od teraz umowę o rachunek walutowy można zawrzeć również bez konieczności wizyty w oddziale, poprzez kuriera, który dostarcza wszelkie niezbędne dokumenty pod wskazany we wniosku adres. Dodatkowo Alior Bank kusi swoich klientów do polecania usług kantoru ich znajomym, płacąc 50 zł za każdą skuteczną rekomendację. Alior Bank organizuje też regularnie konkursy i promocje dla klientów kantoru – w zeszłym roku można było np. wygrać wodoodporny głośnik JBL Flip 4 w ramach promocji wakacyjnej za największą liczbę transakcji, otrzymać zwrot 50 zł za wykonywane transakcje kartą walutową czy zdobyć bon do sklepu Decathlon o wartości 200 zł za płatności kartą walutową w Internecie oraz sklepach stacjonarnych.

 

Zwieńczeniem udanego dla Kantoru Walutowego roku 2018 jest zwycięstwo w rankingu „Złoty Bankier” w kategorii „Bezpieczeństwo – Najlepsze praktyki: Fintech”. Usługa oferowana przez Alior Bank okazała się też najlepszym bankowym kantorem walutowym w rankingu serwisu najlepszekonto.pl.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

a.bak

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »