Firma » Biznes

To samo kolejne szkolenie

To samo kolejne szkolenie
Zobacz więcej zdjęć »
Adam Pluciński: "Trener, którego praca staje się rutyną szybko się wypala. Wykonywana praca nie jest już przyjemnością, staje się szarością dnia codziennego."

"Dla największej części ankietowanych w kwietniu 2012 r. przez Praca.pl 880 Polaków najgorszą częścią pracy są nudne zadania. Rutyna zabija nas w pracy powoli, ale skutecznie. Z czego bierze się nuda w pracy? To, co nas w pracy nudzi to jednostajne, powtarzalnie wykonywane działania, które nie stanowią dla pracownika wyzwania"
źródło: praca.pl 

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:


Rutyna w pracy Trenera wewnętrznego prowadzi do szybkiego wypalenia zawodowego. Każde kolejne szkolenie z tego samego zakresu, może doprowadzić do spadku motywacji i chęci. Co gorsza oprócz samej motywacji, może ucierpieć na tym kreatywność Trenera. 

Ważne jest, aby zapewnić Trenerowi bodźce, które pozwolą mu utrzymać chęć i zapał do tego czym się zajmuje. Zatem istotna jest stymulacyjna rola menedżera. Poczynając od delegowania małych, czasami jak nam się wydaje "błahych" zadań. Pozwalają one Trenerowi na oderwanie się od codzienności. Ma możliwość wykazać się podejmując nowe wyzwanie i zapomnieć o tzw. "trudnych uczestnikach szkolenie", którzy niejednokrotnie dają Trenerowi w kość. Tego typu zadania mają bardzo istotne znaczenie.

Z zasady Trener to osoba pełna energii, potrafiąca sama się motywować i "nakręcać", mająca niespożyte siły i wyjątkową charyzmę. Nie zapomnijmy jednak, że jest takim samym człowiekiem jak my - my natomiast potrzebujemy, być zauważeni i docenieni za pracę. Czym dłużej wykonujemy daną czynność, przeradza się ona w standard, nad którym czasami nawet się nie zastanawiamy.

Dobry Trener nie trzyma się jedynie wypracowanych standardów tylko poszukuje i buduje nowe.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

_PUO_

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »