Motoryzacja » Samochody

TomTom dostarcza mapy wszystkich autostrad w Niemczech przeznaczone dla pojazdów autonomicznych

TomTom dostarcza mapy wszystkich autostrad w Niemczech przeznaczone dla pojazdów autonomicznych
Zobacz więcej zdjęć »
TomTom (TOM2) ogłasza wprowadzenie pierwszych w branży map komercyjnych HAD obejmujących cały kraj, przygotowanych z myślą o zaawansowanej zautomatyzowanej jeździe.

Mapy TomTom HAD (Highly Automated Driving – zaawansowana zautomatyzowana jazda) Niemiec, obejmujące całą sieć autostrad, zawierają plany 3D tras o długości 24 tys. km. Dostarczając bardzo dokładny model drogi, pozwalają samodzielnie poruszającym się pojazdom widzieć i wiedzieć więcej niż tylko na podstawie zainstalowanych w nich czujników.

„Wierzymy, że nasza możliwość dostarczania map HAD Niemiec przygotowanych z myślą
o zaawansowanej zautomatyzowanej jeździe pokazuje zarówno siłę naszego silnika przeznaczonego do mapowania, jak i nasze nieustające zaangażowanie w zaspokajanie potrzeb rynku motoryzacyjnego” – mówi Antoine Saucier, Dyrektor Zarządzający TomTom Automotive. „Jako lider w dziedzinie innowacji technologicznych, TomTom jest podekscytowany rolą odgrywaną w sprawianiu tego, że wysoce zautomatyzowana jazda staje się realnie możliwa”.

Mapy TomTom HAD obejmujące sieć autostrad w Niemczech zapewniają bardzo dokładne i realistyczne odwzorowanie dróg, w tym następujących ich elementów:

• linii rozdzielających pasy ruchu, elementów rozdzielających jezdnie i pasy ruchu (słupki, elementy odblaskowe itp.), krawędzie jezdni pasów ruchu oraz barier (wizualizacje 3D);

• ograniczeń prędkości z uwzględnieniem pasa ruchu oraz rodzajów linii rozdzielających pasy.

Wszystkie te zaawansowane funkcje mapy zwiększają autonomicznym pojazdom możliwość orientacji w terenie, jednocześnie pozwalając na tworzenie bezpieczniejszych, bardziej efektywnych
i płynniejszych scenariuszy jazdy. Poza umożliwieniem przyszłym samojeżdżącym samochodom rozpoznawania otoczenia poza zasięgiem czujników, mapy TomTom HAD mogą być również wykorzystywane przez zaawansowane rozwiązania takie jak: ulepszona wersja aktywnego tempomatu, prowadzenie do celu z dokładnością na poziomie zajmowanego pasa ruchu oraz system dostosowujący z wyprzedzeniem prędkość pojazdu w zależności od ukształtowania terenu (nachylenie drogi itp.).

Uwagi dla redaktorów:

• Mapy Niemiec TomTom HAD są dostępne w formacie XML i plików Shape

• Mapy TomTom HAD obejmują wszystkie główne drogi (net2class 0) w Niemczech (24 tys. km)

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ASCG PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »