Motoryzacja » Transport

TomTom wprowadza TRUCKER 6000

TomTom wprowadza TRUCKER 6000
Zobacz więcej zdjęć »
TomTom (TOM2) wprowadza nowy TRUCKER 6000 – przenośne urządzenie nawigacyjne przeznaczone dla kierowców ciężarówek. TomTom TRUCKER wyznacza optymalne trasy, gdyż zawiera mapy dostosowane do określonego typu samochodów ciężarowych, biorąc pod uwagę gabaryty, wagę, rodzaj ładunku oraz prędkość.

Dzięki wielokrotnie wyróżnianej usłudze TomTom Traffic[1] i zaawansowanym mapom, kierowcy uzyskują informacje o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym.

 

TomTom TRUCKER ostrzega o fotoradarach[2] oraz utrudnieniach w ruchu występujących na trasie (informacje są wyświetlane na pasku w urządzeniu). Dzięki tej usłudze, kierowcy otrzymują informacje dotyczące lokalizacji fotoradarów oraz długość korków.

 

„Najważniejszą rzeczą dla kierowców ciężarówek jest dostarczenie ładunku w określonym terminie.
Z myślą o tych potrzebach zaprojektowaliśmy nowy TomTom TRUCKER z planowaniem tras przeznaczonym dla ciężkich pojazdów oraz światowej klasy usługami TomTom Traffic. Pozwalają one być tak efektywnym, jak to tylko możliwe w ograniczonym czasie przeznaczonym na prowadzenia pojazdu. To wszystko jest częścią naszej misji, w ramach której zapewniamy możliwość dotarcia tam, gdzie chcą nasi użytkownicy, jak szybciej” - komentuje
Corinne Vigreux, współzałożycielka i dyrektor zarządzający TomTom Consumer.

 

Aby uniknąć wszelkich utrudnień, TomTom TRUCKER 6000 został wprowadzony wraz z dożywotnimi[3] aktualizacjami map - usługa nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami. Dzięki temu, kierowcy mogą zawsze jeździć z najnowszymi mapami, aktualizowanymi cztery razy w roku. Urządzenie zawiera również takie funkcje, jak Advance Lane Guidance, który klarownie wskazuje właściwy pas ruchu podczas dojazdu do skrzyżowania, a także Speak & Go umożliwiającą kierowcy wygodne sterowanie urządzeniem za pomocą głosu.

 

Urządzenie wyposażono w 6-calowy, interaktywny ekran dostosowany do obsługi gestami (jak w przypadku smartfonów) oraz w uchwyt magnetyczny Click & Go, by kierowca mógł łatwo I wygodnie zdejmować oraz zakładać nawigację.

 

TomTom TRUCKER może być także używany w samochodach osobowych.

 

Nawigacja TomTom TRUCKER 6000 będzie dostępna w sklepach oraz w sprzedaży internetowej na stronie TomTom w drugim tygodniu czerwca. Sugerowana cena detaliczna to 399 Euro.[1]
                       
Usługa TomTom Traffic została udostępniona na rok bez żadnych dodatkowych kosztów. Użytkownik może korzystać z bezpłatnych informacji o ruchu drogowym w całej Europie. Dalsze korzystanie z TomTom Traffic można wykupić na stronie tomtom.com.

[2]
                Usługa TomTom Fotoradary dostępna jest w 36 krajach Europy. Pełną listę państw można znaleźć tutaj:  http://uk.support.tomtom.com/app/content/id/8/locale/en_GB

[3]
                       
Licencja Lifetime oznacza czas użytkowania urządzenia, w trakcie którego TomTom zapewnia wsparcie w postaci aktualizacji oprogramowania, treści oraz akcesoriów. Okres żywotności jest liczony do chwili, gdy powyższe z wymienionych nie będą już więcej dostępne. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ASCG PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »