Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Toposfera - na pograniczu Ziemi i Atmosfery

Toposfera  - na pograniczu Ziemi i Atmosfery
Zobacz więcej zdjęć »
Podróżując wspinasz się po szlaku, skale coraz wyżej, coraz dalej… Wędrujesz pomiędzy Ziemią a Atmosferą - sfera pomiędzy tymi dwoma warstwami to strefa turysty – Toposfera.

Podróże kształcą – ten slogan znają chyba wszyscy. W szczególności dotyczy on osób uprawiających turystykę kwalifikowaną.  Cóż to takiego? To forma turystyki wymagająca szczególnego przygotowania, dobrej kondycji, umiejętności oraz zastosowania specjalistycznego sprzętu. Ostatnio zastępowana jest ona najczęściej modnym pojęciem „turystyka aktywna”.

Podróżuj, wspinaj się, nurkuj!

Aktywny wypoczynek to zdrowie, o tym nie musimy już nikogo przekonywać.  Poprawa kondycji fizycznej, odpoczynek psychiczny to cel nadrzędny turystyki aktywnej.  Dzięki niej możemy zbliżyć się do przyrody poznać kraj, świat i samego siebie. „Niektórzy uważają „turystykę kwalifikowaną za swojego rodzaju wyczyn turystyczny porównując ją ze sportem kwalifikowanym, w którym wyczyn stanowi również istotę działalności sportowców wyczynowych.” (Łobożewicz T., Kogut R., Szmytke R., Turystyka kwalifikowana, Roltour sp. Z o.o. , Agencja Wydawniczo- reklamowa BESSO, Warszawa 1997, s. 7.) Choć wypoczynek, rekreacja, doskonalenie sprawności, wydolności i zdrowia oraz wszechstronne poznanie kraju stanowią cele zgoła niesportowe.

W dzisiejszych czasach uprawianie turystyki aktywnej, kwalifikowanej pozwala zaspokoić w wielu przypadkach potrzebę uznania i szacunku. Osoba czynnie uprawiająca wspinaczkę, trekking górski czy nurkowanie jest atrakcyjna w swoim środowisku – może wykazać się wiedzą, której nikt inny nie posiada, opowiadać ciekawe historie z podróży. Dzięki temu są one poważane w swoim środowisku tym bardziej, jeśli są jedyną osobą specjalizującą się w danej tematyce.

Podziel się swoimi wrażeniami

Podróżowanie wzbudza emocje, którymi chętnie się dzielimy. Widoki zapierające dech w piersiach, rzadko spotykane rośliny i zwierzęta, przełamywanie własnych słabości  upamiętniamy na zdjęciach, aby móc później wspominać wraz z bliskimi nam osobami, znajomymi. Opisujemy trasy na forach internetowych, aby inni poznali miejsca, które warto zwiedzić. Któż inny będzie dla internautów bardziej wiarygodny niż inny turysta, który już był w danym regionie i zrelacjonował swoją wyprawę? Nikt! Miłośnicy turystyki górskiej doskonale zdają sobie z tego sprawę, dlatego stworzyli serwis dla takich jak oni – pasjonatów. 

Serwis Toposfera.pl powstał z myślą o osobach, które uprawiają turystykę kwalifikowaną i chcą się dowiedzieć czy wybrana przez nich trasa jest interesująca oraz jakie warunki pogodowe panują w danym miejscu w określonym lub podobnym czasie.  Każdy użytkownik serwisu Toposfera.pl ma możliwość dodania opisu nowej trasy lub relacji z wyprawy do już istniejącego już szlaku czy miejsca gdzie wykonywał swoją aktywność.  Warto dodać zdjęcia z wycieczki aby pokazać widoki, atrakcyjne budowle, które warto zobaczyć. Każdy podróżnik do swojego opisu może dodać link do galerii zdjęć lub strony, w której opisuje swoje inne turystyczne wyprawy.
Serwis się rozwija i wzbogacany jest również o nowe funkcjonalności. Opisane trasy dodatkowo zyskają informacje o miejscach noclegowych, gdzie na trasie można się zakwaterować, co z pewnością będzie przydatne dla turystów, którzy po raz pierwszy wybierają się w dany region.
http://toposfera.pl/Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

NetCenter Solution
http://netcentersolution.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »