Technologie » Komputery

TOUGHBOOK G1 w Bawarskich Lasach Państwowych

TOUGHBOOK G1 w Bawarskich Lasach Państwowych
Zobacz więcej zdjęć »
Bawarskie Lasy Państwowe używają ponad 600 tabletów TOUGHBOOK G1 do mobilnego pozyskiwania danych na potrzeby ewidencji drewna i inwentaryzacji zasobów w ramach urządzania lasu. Tablety te stanowią również w pełni funkcjonalny zamiennik uniwersalnego komputera leśniczego.

W lasach państwowych Bawarii, rozciągających się na przestrzeni 800 tys. ha, pracuje ok. 3 tys. pracowników przedsiębiorstwa Bawarskie Lasy Państwowe. Zarządzanie tak dużym obszarem wymaga znacznych nakładów logistycznych. Dlatego podczas pracy w terenie, wykwalifikowani robotnicy leśni i inni specjaliści potrzebują wytrzymałych urządzeń mobilnych z precyzyjnym odbiornikiem GPS i wyświetlaczem przystosowanym do pracy w terenie, zapewniającym dobrą jakość prezentacji map. 

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Od 2014 r. Bawarskie Lasy Państwowe używają ponad 600 tabletów TOUGHBOOK G1. Dzieki temu dwa urządzenia są zastąpione przez jedno: służące do mobilnego rejestrowania danych z zakresu ewidencji drewna i pełniące funkcję uniwersalnego komputera leśniczego.

Jednym z decydujących wymogów odnośnie urządzeń była wytrzymałość. W czasie wykonywania w lesie czynności związanych z ewidencją drewna pracownicy terenowi Bawarskich Lasów Państwowych są wraz ze swoim sprzętem wystawieni na różne warunki atmosferyczne. Czy to deszcz, śnieg, mróz, czy upał – użytkowane tablety muszą zawsze działać bez zarzutu w każdych warunkach, tak aby pracownicy nie musieli obawiać się nagłych awarii. Kolejnym ważnym aspektem były duża wydajność procesora, precyzja odbiornika GPS i współpraca ze stacją dokującą, która ułatwia pracę w biurze, a także czytelny ekran dotykowy zapewniający dobre wyświetlanie map. Z tabletów TOUGHBOOK G1 dane z zakresu ewidencji drewna można łatwo wprowadzać palcem, nawet w rękawicach, lub rysikiem.

Bawarskie Lasy Państwowe używają urządzeń TOUGHBOOK od końca 2008 r. Wtedy zakupiły ok. 600 notebooków Panasonic TOUGHBOOK CF-19 2-w-1. Thomas Enzner, kierownik projektu, wyjaśnia: „Leśniczowie, administratorzy systemu i pracownicy linii interwencyjnej najpierw gruntownie przetestowali różne notebooki. Urządzenia Panasonic TOUGHBOOK ujęły nas dobrą wydajnością baterii i przydatnością do pracy w terenie, ale i też możliwością podłączenia do stacji dokującej, dobrym wsparciem technicznym i stylistyką. Stosunek ceny do wartości użytkowej również się zgadza”.

Po pracy w lesie tablety TOUGHBOOK podłącza się w kancelarii leśnictwa do ekranów zewnętrznych i wewnętrznej sieci przedsiębiorstwa za pośrednictwem stacji dokującej. Pracownicy potrzebują więc tylko jednego urządzenia do wykonywania wszystkich swoich zadań. Dzięki temu redukuje się nie tylko koszty, ale także oszczędza czas, ponieważ wszystkie niezbędne dane można znaleźć w jednym urządzeniu. „Możemy w pełni liczyć nie tylko na dostawy niezawodnych produktów, lecz również na fachowe doradztwo i wsparcie we wszystkich kwestiach technicznych. Zespół firmy Panasonic posiada rozległą wiedzę branżową, co sprawia, że współpraca z nim jest niezwykle przyjemna” – podsumowuje Thomas Enzner.

Osobno dla każdego pojedynczego stosu drewna zapisuje się w tablecie współrzędne położenia składnicy drewna. Odległości między poszczególnymi składnicami bywają czasem bardzo duże. Dlatego ważne jest, aby baterie użytkowanych tabletów cechowały się długim czasem pracy. Dzięki czasowi pracy baterii sięgającemu dziesięć godzin użytkowanie tabletu w terenie, daleko od punktu zasilania sieciowego, nie stanowi problemu. Ponadto solidna obudowa z magnezu chroni komponenty tabletów Panasonic TOUGHBOOK, takie jak wyświetlacz i dysk twardy, przed uderzeniami i drganiami, jak również przed czynnikami zewnętrznymi, m.in. pyłem czy deszczem, zapewniając optymalne warunki do gromadzenia danych w lesie. Nawet upadki z wysokości do 180 centymetrów nie powodują uszkodzenia tabletu TOUGHBOOK. Wytrzymuje on temperatury w zakresie od -20°C do +60°C i jest wodoodporny, dzięki czemu wrażliwe elementy są odpowiednio chronione, a dane – w każdej chwili bezpieczne.

Ponieważ urządzenia Panasonic TOUGHBOOK zostały zaprojektowane z myślą o użytkowaniu w trudnych warunkach, podlegają stosownej certyfikacji. Modele TOUGHBOOK 20, G1 i M1 mają wystawiony przez niemieckie Kuratorium Pracy i Techniki Leśnej certyfikat przydatności do użytkowania w terenie (KWF-Test Außendiensttauglichkeit).Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

a.bak

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »