Rozrywka i wypoczynek » Hobby

Tradycja parzenia kawy Kimbo

Tradycja parzenia kawy Kimbo
Zobacz więcej zdjęć »
Za marką kawy Kimbo stoi firma Café de Brasil - ceniony i znany na świecie producent, który odniósł ogromny sukces na rynku.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformy Link BuildinguPrzez kilkanaście lat nazwa kawy była tożsama z nazwą tej marki, od 1971 roku została ona jednak zmieniona na dość egzotyczną nazwę Kimbo. Przy okazji postawiono także na zmianę sposobu pakowania kawy oraz styl opakowań. Jedna rzecz pozostała jednak niezmienna do dzisiaj - oryginalny smak kawy, który wyróżnia się na rynku. Amatorzy kawy Kimbo mogą kupić ją zarówno w postaci kawy ziarnistej jak i kawy mielonej. Różne rodzaje kawy to także wachlarz propozycji kawy o średnim lub ciemnym stopniu palenia. Kawa Kimbo pochodzi z palarni zlokalizowanej we Włoszech. 
 
Przywiązanie do tradycji i wpływ na charakter kawy
 
To właśnie to przywiązanie do neapolitańskich tradycji sprawiło, że kawa Kimbo posiada oryginalny, rozpoznawalny smak i aromat. Przygotowanie produktu rozpoczyna się od selekcji odpowiednich surowców, a więc pozyskiwaniu ziaren zielonej kawy z plantacji poddanych wielu kontrolom i regulacjom. Ziarna są suszone na plantacjach, a następnie wysyłane do Włoch. Ta najpopularniejsza i najbardziej ceniona kawa Kimbo to w rezultacie mieszanka intensywnej, ale łagodnej kawy Arabiki o słodkim aromacie z Robustą - kawą o znacznie mocniejszym smaku, ostrzejszym aromacie i większą zawartością kofeiny. W ofercie producenta mamy kilka propozycji takiej mieszanki, gdzie zmieniają się zawartości procentowe jednego i drugiego rodzaju kawy. Mieszanki obu rodzaju kaw występują w Kimbo Espresso Bar Extra Cream, gdzie zawartość arabiki i robusty rozkłada się po połowie. Oczywiście, największą tajemnicą smaku kawy Kimbo jest odpowiednie mieszanie ziaren tak, aby uzyskać niezwykle wyważony produkt, który będzie charakteryzował się wysoką jakością. 
 
Kawa Kimbo w wersji tylko z arabiką 
 
W ofercie tego producenta znajdziemy także i kawy w 100% składające się z Arabiki jak Kimbo Espresso Bar Extreme i Kimbo Espresso Bar Top Flavour. Kawa ta będzie idealna dla każdego pasjonata, który ceni sobie produkty charakteryzujące się wysoka jakością.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

CzasKawy.pl - najlepsza kawa ziarnista
http://www.czaskawy.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »