Firma » Bankowość

TransferGo pierwszym fintechem w Europie z całkowicie darmowymi transferami pieniężnymi

Firma TransferGo ogłosiła dzisiaj, że uruchamia pierwszą na świecie, całkowicie bezpłatną usługę transgranicznych przekazów pieniężnych. Klienci mogą teraz wysyłać pieniądze do różnych części świata bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

TransferGo nie będzie pobierać żadnych opłat, a przekazywane kwoty będzie przeliczać po średnim (międzybankowym) kursie walutowym.

- Dzisiejsze społeczeństwo jest w coraz większym stopniu zglobalizowane, więc klienci powinni mieć możliwość wysyłania pieniędzy rodzinie i przyjaciołom za granicę bez ponoszenia żadnych kosztów – dokładnie tak samo, jak w kraju. Nasza innowacja eliminuje najistotniejsze bariery dla naszych klientów, czyli opłaty pobierane obecnie przez podmioty o ugruntowanej pozycji na rynku (oraz nowych graczy). Wierzymy, że rezygnacja ze skomplikowanych opłat, które często mogą być trudne do zrozumienia, to krok we właściwym kierunku. Chcemy, aby nasi klienci wiedzieli, że świadczymy usługi wolne od opłat transakcyjnych, czy marży na kursach walutowych
– że przelewy TransferGo są po prostu darmowe - komentuje
Daumantas Dvilinskas, założyciel i CEO TransferGo.

Darmowa usługa TransferGo została wprowadzona dzięki sukcesowi popularnej płatnej usługi TransferGo Now, która umożliwia natychmiastową realizację przelewów międzynarodowych.

TransferGo stworzyło renomowaną markę, opartą na przejrzystości, zaufaniu i wygodzie użytkownika, czego efektem jest m.in. ocena „Excellent” na platformie TrustPilot. Z usług TransferGo korzysta ponad 700 tysięcy użytkowników na całym świecie.

Chcąc jeszcze lepiej zaspokoić potrzeby tych użytkowników, 12 października 2018 r. TransferGo rozpocznie kampanię crowdfundingową za pośrednictwem platformy Seedrs.

- We wszystkim, czym się zajmujemy, kierujemy się dobrem naszych klientów. Wciąż się rozwijamy i wprowadzamy innowacje. Chcemy, aby użytkownicy współuczestniczyli w tych zmianach. W przyszłym miesiącu uruchamiamy kampanię crowdfundingową we współpracy z Seedrs, aby i oni mogli współtworzyć nasz sukces – dodał Dvilinskas.

TransferGo: podstawowe fakty i liczby

  • Firma działa w 47 krajach, w tym w Polsce
  • 700 000 klientów
  • +30 000 nowych klientów każego miesiąca
  • Suma przekazów przekroczyła już 1 mld USD
  • Zatrudnia ponad 100 specjalistów w 5 biurach zlokalizowanych w Wilnie, Londynie, Stambule, Warszawie i Berlinie
  • Miejsce w top 100 na liście New Europe 2017 „Financial Times”
  • Nominacja do tytułu najszybciej rozwijającego się starupu 2018 roku portalu „TechCrunch”


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

HKStrategiesPL

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »