Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Traumon – z miejsca usuwa ból

Traumon – z miejsca usuwa ból
Zobacz więcej zdjęć »
Jak wynika z badań specjalistów zajmujących się leczeniem bólu, aż co czwarty Polak zmaga się z problemem przewlekłego bólu. Jednak wiele osób z różnych przyczyn nie może lub nie powinno stosować przeciwbólowych leków doustnych. Alternatywą dla wielu pacjentów może być lek stosowany miejscowo.

Traumon to skuteczny lek przeciwbólowy i przeciwzapalny w postaci dobrze wchłaniającego się żelu.


Przewlekły ból - problem wielu Polaków

Aż 27% Polaków doświadcza bólu przewlekłego. Choroby układu mięśniowo-szkieletowego są główną przyczyną dolegliwości bólowych w ogólnej populacji. Do najczęstszych jego przyczyn należy choroba zwyrodnieniowa stawów (34%) oraz urazy i wypadanie dysku międzykręgowego (16%) (Wordliczek, Dobrogowski, 2017). Bóle te dotyczą często osób starszych, zarówno kobiet, jak i mężczyzn, utrudniając lub wręcz uniemożliwiając im codzienne funkcjonowanie, np. chodzenie, schylanie się czy klękanie. Mimo że problem przewlekłego bólu jest powszechny, wiele osób nie wie, jak sobie z nim radzić lub leczy się w sposób, który nie jest dla nich wskazany.

Dostępny również dla wymagających pacjentów

Wśród osób cierpiących z powodu bólu towarzyszącego chorobie zwyrodnieniowej stawów, czy zmianom reumatycznym, bardzo często znajdują się osoby w podeszłym wieku. Co istotne, osoby te bardzo często równocześnie leczą się z powodu chorób układu krążenia czy przewodu pokarmowego. Oba te czynniki: wiek oraz towarzyszące choroby, sprawiają, że takie osoby są w tzw. grupie podwyższonego ryzyka i nie każda terapia przeciwbólowa jest dla nich odpowiednia czy bezpieczna. Skuteczną alternatywą w terapii bólu i stanów zapalnych we wspomnianych schorzeniach może być stosowanie leku Traumon w postaci 10% żelu.

Unikatowa substancja - lepsza redukcja bólu

Traumon to skuteczny, silny lek z grupy NLPZ do stosowania miejscowego, który z powodzeniem może być stosowany w terapii bólu w przebiegu choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa czy kolan, a jednocześnie ma korzystny profil bezpieczeństwa. Traumon posiada unikatową substancję czynną: etofenamat o potwierdzonej naukowo skuteczności.

Traumon jest lekiem przeciwbólowym i przeciwzapalnym do stosowania miejscowego, który wyróżnia się efektywnym wchłanianiem przezskórnym, dzięki czemu odpowiednia ilość leku trafia dokładnie w miejsce, które wymaga leczenia.

Prosto w źródło bólu

Etofenamat zawarty w leku Traumon kumuluje się w tkankach zmienionych zapalnie. To sprawia, że Traumon skutecznie tłumi proces zapalny, działa przeciwbólowo i leczniczo w zmienionym chorobowo miejscu.
Właściwości przeciwbólowe i przeciwzapalne leku Traumon pozwalają na skuteczną terapię objawową bólu w przebiegu kontuzji czy choroby zwyrodnieniowej stawów. Dodatkowo miejscowe podanie leku Traumon wydaje się być alternatywą dla pacjentów z chorobą wrzodową żołądka czy dwunastnicy.

Referencje:
Rannou F. et al. Seminaris in Arthritis and Rheumatism 2016; 45:18-21
Rechziegler H. Perkutene Therapie mit nicht-steroidalen Antiphlogistika. Therapiewoche 1986, 36: 4674-83
Wordliczek J., Dobrogowski J., Leczenie Bólu, Wyd. PZWL, Warszawa 2017
Charakterystyka Produktu Leczniczego Traumon 100 mg/g, żel, Traumon 100mg/ml, aerozol na skórę, roztwór

TRAUMON
Substancją czynną leku Traumon jest etofenamat.

Lek Traumon jest dostępny w formie:
Traumon żel w tubie (10% żel), w opakowaniu o pojemności 50 g i 100 g (nowość)
Traumon aerozol (10% roztwór) o pojemności 50 ml
Jak stosować lek Traumon?
Traumon w postaci żelu podaje się wyciskając na skórę w miejscu stanu zapalnego ok. 5 cm substancji i delikatnie wmasowując ją w skórę. Aerozol stosuje się rozpylając na skórę w miejscu stanu zapalnego ok. 7 dawek substancji.

Traumon w postaci żelu o pojemności 50 g kosztuje ok. 21,25 PLN*
Teraz dostępne również nowe, większe opakowanie - 100 g.
Lek Traumon jest dostępny w aptekach bez recepty.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

AZ_2018

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Za 1 dzień:
Maskotka z filcu - warsztaty, 22.09, godz. 12:00, Empik Bonarka, Kraków,
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »
Array ( [p_srv_id] => 3 [p_usr_id] => 117708 [p_type] => ARTICLE [p_accepted] => YES [p_status] => ENABLED [p_pkg_nr] => 1 [p_pkg_items] => 4 [p_ctg_ids] => )