Technologie » Telekomunikacja

Treecon T2000 – jeszcze telefon, czy już palmtop?

Treecon T2000 – jeszcze telefon, czy już palmtop?
Zobacz więcej zdjęć »
Treecon wprowadza na rynek kolejny model telefonu jeszcze bardziej zaawansowany od znanego już V709. Oprócz rozbudowanej funkcjonalności poprzednika – Dual Sim, panel dotykowy, WiFi, Java, dwie kamery, odbiornik telewizyjny i radiowy - ten aparat wyposażono dodatkowo w zewnętrzną klawiaturę QWERTY.

Telefony Treecon są w każdej generacji coraz lepsze. Zaczęło się od małego, zgrabnego modelu V200 oraz większego, metalowego C670, kolejnym etapem było wprowadzenie bardzo popularnego Treecona H806, który wyposażono już między innymi w ekran dotykowy oraz internet WiFi.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Kolejne modele stawały się coraz bardziej zaawansowane, aż nastąpił znaczący przełom w postaci telefonu T2000, który wprowadzono na rynek w bardzo konkurencyjnej cenie. Łączy on w sobie wszystkie dotychczasowe funkcje dostępne w niższych modelach:

  • ekran dotykowy
  • funkcję dual sim (obsługa dwóch numerów jednocześnie)
  • internet WiFi (bezprzewodowy)
  • Java
  • dwie kamery
  • odtwarzacz plików multimedialnych
  • odbiornik telewizyjny
  • odbiornik radiowy

Dodatkowo producent wyposażył go w stylową obudowę, która oprócz ochrony aparatu ma jeszcze jedną bardzo ważną funkcję - dużą (jak na telefony) zewnętrzną klawiaturę QWERTY, która działa na zasadzie plug'n'play. Wystarczy aparat jednym ruchem wpiąć w urządzenie i po sekundzie klawiatura jest gotowa do działania! To udogodnienie bardzo pomaga w szybkim pisaniu sms-ów. Co więcej klawiatura sprawdza się świetnie do zastosowań biznesowych. Umożliwia na przykład przygotowanie tekstu w trakcie podróży, odebranie i wysłanie maili czy łatwiejszy dostęp do informacji w sieci internet.

Kolejną innowacją w porównaniu do poprzedników jest umieszczenie teleskopowego rysika w obudowie telefonu, dzięki czemu nie trzeba się już martwić, że zaginie. Cienki ołówek umożliwia bardziej precyzyjne posługiwanie się telefonem, szczególnie jeśli się używa dodatkowych aplikacji pobranych z internetu. Delikatna końcówka z tworzywa sztucznego zadba o to, aby nie porysować ekranu podczas normalnego użytkowania ekranu dotykowego.

Obsługę telefonu wpiętego w obudowę dodatkowo ułatwia sposób, w jaki zestaw się układa. Klawiatura spoczywa płasko na stole, podczas gdy aparat nachyla się pod kątem około 45 stopni do powierzchni. Ekran automatycznie przechodzi w tryb poziomy, dzięki czemu łatwiej pisać dłuższe teksty i przeglądać zawartość internetu.

Oprócz zastosowania biznesowego Treecon T2000 na pewno przypadnie do gustu osobom, które dużo podróżują. Możliwość odbioru radia i telewizji naziemnej oraz odtwarzacz plików multimedialnych każdemu z pewnością umili czas. Obsługa kart pamięci do 16GB umożliwi zapisanie wielu filmów oraz kilkunastu godzin muzyki.

To jeszcze nie wszystko! Mimo, że telefon przeznaczony jest głównie do celów biznesowych nie zapomniano również o miłośnikach gier. Dzięki obsłudze Java można ściągnąć z internetu i przekopiować do telefonu setki aplikacji. Funkcja Shake (wykrywanie „potrząśnięcia" telefonem) pozwala na nowy sposób interakcji z użytkownikiem. Jako przykład zainstalowano grę Dice (ang. kości), gdzie rzut wykonujemy potrząsając telefonem w odpowiednim kierunku.

Dla fanów sieci społecznościowych zainstalowano specjalnie aplikacje, dzięki którym mogą komunikować się ze swoimi znajomymi w każdym miejscu gdzie istnieje dostęp do sieci GSM lub WiFi. Oprogramowanie eBuddy obsługuje sieci MySpace i Facebook (a także Yahoo, AIM, Gtalk czy ICQ). Ze strony producenta (www.treecon.pl) można dodatkowo pobrać komunikator Gadu-Gadu.

To pokrótce wszystko, oczywiście miłośnicy gadżetów z pewnością znajdą dziesiątki innych aplikacji oraz zastosowań telefonu Treecon T2000. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej na temat aparatu zapraszamy do obejrzenia wideo-prezentacji na YouTube: Telefon Treecon T2000: http://www.youtube.com/watch?v=zG6vMH44gYo

Klawiatura: http://www.youtube.com/watch?v=OLhG4VkhvlQ

Oraz na stronę producenta: www.treecon.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

mkunysz

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »