Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Trenujesz obniżanie cholesterolu? Zostań mistrzem z Optima Cardio! – Nowy konkurs „Wyzwanie Optima”

Trenujesz obniżanie cholesterolu? Zostań mistrzem z Optima Cardio!  – Nowy konkurs „Wyzwanie Optima”
Zobacz więcej zdjęć »
29 marca br. ruszył konkurs Wyzwanie Optima – akcja, która ma na celu zachęcenie jak największej liczby osób z podwyższonym cholesterolem do jego obniżenia. Warto dołączyć do wyzwania na www.optymalnewybory.pl/wyzwanie/ i zostać Mistrzem z Optimą.

Dlaczego odpowiedni poziom cholesterolu jest taki ważny?

Choroby układu krążenia tj.: miażdżyca, choroba niedokrwienna serca czy udar mózgu są głównymi przyczynami zachorowalności, niepełnosprawności i przedwczesnej umieralności w krajach rozwiniętych. Ich podłożem jest nieprawidłowy sposób żywienia. Według danych epidemiologicznych[1] aż 61% dorosłych Polaków (18 mln) ma podwyższone stężenie cholesterolu lub przyjmuje z tego powodu leki. Przekroczona norma tego parametru jest najczęściej mylnie utożsamiana z wiekiem dojrzałym. Tymczasem, blisko jedna czwarta Polaków po 35 roku życia nie wie jaki ma poziom cholesterolu.[2]

Jak wziąć udział w konkursie?

Osoby pełnoletnie, które chcą zmierzyć się z własnym cholesterolem, powinny zgłosić się na stronie www.optymalnewybory.pl/wyzwanie/. Organizator po otrzymaniu zgłoszenia, przesyła kwestionariusz do wypełnienia bezpośrednio na adres email. Po jego uzupełnieniu, jury konkursowe wybiera 100 osób do kolejnego etapu. Zakwalifikowani uczestniczy otrzymają możliwość skorzystania z badań analitycznych krwi, mających na celu sprawdzenie profilu lipidowego, który pokaże aktualny poziomu cholesterolu oraz jego frakcje. Badanie cholesterolu można wykonać nawet samodzielnie
w domu, za pomocą testu z apteki, jednak niewiele osób jest świadomych tego, że lipidogram jest najbardziej skutecznym wskaźnikiem określającym poziom cholesterolu całkowitego. Dlatego, tym bardziej warto skorzystać z takiej możliwości w ramach konkursu.

Rutyna, nawyk, schemat mogą dominować w naszym życiu. Aby pokazać jak łatwo można zmienić nawyki, uczestnicy otrzymają od lekarza i dietetyka zalecenia do stosowania na trzy kolejne tygodnie. Przekazane Optitriki będą dotyczyły m.in. zaleceń do spożywanych tłuszczy, w tym „darmowe” opakowania margaryny Optima Cardio. Tego typu margaryny wzbogacane w sterole roślinne, należą do żywności funkcjonalnej, czyli posiadającej szczególne właściwości prozdrowotne.

Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności na podstawie analizy licznych niezależnych badań klinicznych potwierdził, że efekt obniżenia cholesterolu LDL we krwi następuje zazwyczaj w ciągu 2-3 tygodni. Po tym czasie, najlepiej go utrzymać przez dalsze spożywanie steroli roślinnych. Uczestnicy konkursu stosujący przekazane Optitriki (zalecenia), maja szansę zostać mistrzem w obniżaniu poziomu cholesterolu, dlatego po trzech tygodniach ponownie sprawdzimy ten parametr za pomocą badania krwi.

Dlaczego warto podjąć wyzwanie?

To proste. Wyzwanie Optima to nie tylko darmowe badanie poziomu cholesterolu, ale zdecydowanie więcej. Przy merytorycznym wsparciu dietetyka zyskujemy wiedzę praktyczną, jak za pomocą małych kroków możemy zrobić coś naprawdę wielkiego – zadbać o to, co mamy najcenniejsze, własne zdrowie.  Jest to również okazja sprawdzenia żywności funkcjonalnej, której korzystne oddziaływanie zdrowotne zostało potwierdzone badaniami klinicznymi zgodnie z wymogami. Na zakończenie, spośród pierwszej setki zostaną wybrane 3 osoby, które będą mogły wziąć udział w kampanii Wyzwanie Optima.

Wszystkich, którzy chcieliby podjąć wyzwanie konkursowe i zostać Mistrzem Wyzwania Optima,
a jednocześnie przekonać się, że troska o własne zdrowie i zmiana nawyków wcale nie jest taka trudna, zachęcamy do rejestracji na stronie
www.optymalnewybory.pl/wyzwanie/. Niech wygra zdrowie!!![1] Badania NATPOL, realizowane w 2011 roku oraz WOBASZ, realizowane w latach 2013 i 2014 r.

2 Badanie zrealizowane na zlecenie marki produktów żywności funkcjonalnej Optima Cardio w dniach 25.09-26.09.2018 przez agencję SW RESEARCH metodą wywiadów on-line (CAWI) na panelu internetowym SW Panel. W ramach badania przeprowadzono 568 ankiet z osobami powyżej 35. roku życia.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Optima730

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »