Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Trudna para: stres i problemy żołądkowe

Trudna para: stres i problemy żołądkowe
Zobacz więcej zdjęć »
zef wzywa nagle do swojego gabinetu, a ty nie wiesz, czy iść do niego, czy jednak szukać toalety? Niewielka stłuczka na drodze, a ty, zamiast spisywać oświadczenie, próbujesz opanować nudności?

Jeśli zdarzają ci się takie reakcje na stres, to nie jesteś sam – prawie u co drugiej osoby objawami reakcji stresowych są problemy ze strony układu pokarmowego. Ircolon Gastro to nowy na rynku  lek dostępny bez recepty, który reguluje perystaltykę układu pokarmowego i zwalcza przyczyny takich dolegliwości. 

Jak organizm reaguje na nagłą sytuację stresową? To proste – gwałtownie wzrasta poziom adrenaliny, noradrenaliny i kortyzolu. Czujemy szybsze bicie serca, dochodzi do zwiększenia ciśnienia tętniczego, uwalniają się niespodziewane pokłady energii i siły. Po ustaniu sytuacji stresowej, wszystko wraca do normy. Inaczej dzieje się w przypadku, gdy jesteśmy poddani długotrwałemu stresowi – wtedy podwyższony poziom adrenaliny czy kortyzolu utrzymuje się na podwyższonym poziomie przez długi czas. Wpływa to negatywnie na nasze samopoczucie i zaburza funkcjonowanie organizmu – obniża się odporność, pojawiają się problemy ze snem, może wzrosnąć ciśnienie krwi i pojawić się problemy z sercem. 

Gdzie w tym wszystkim są problemy z układem pokarmowym?
Okazuje się, że wydzielana w sytuacji stresowej adrenalina działa na organizm nie tylko pobudzająco, co objawia się wzrostem ciśnienia krwi, rozszerzeniem źrenic, czy przyspieszonym biciem serca, ale powoduje również zwiększone wydzielanie kwasów żołądkowych, co podrażnia błonę śluzową wyściełającą żołądek i prowadzi do niepokojących objawów ze strony przewodu pokarmowego, takich jak biegunki, nudności, zaparcia, itp. Jeśli żyjemy w permanentnym stresie, objawy te mogą się utrwalić i pojawiać się nawet bez uzasadnionego powodu. 

Innym powodem pojawiania się niekorzystnych objawów ze strony przewodu pokarmowego w czasie stresu jest sam proces trawienia, który w sytuacji stresogennej znacznie się wydłuża, a to również może doprowadzić do bólów brzucha, wzdęć, uczucia pełności czy wczesnego osiągania uczucia sytości. Podobne symptomy mogą być wywoływane nie tylko przez stres, ale także w wyniku innych chorób. Dlatego jeśli objawy utrzymują się przez dłuższy czas należy skontaktować się z lekarzem. 

Wyniki badań wskazują, że niemal 45% objawów reakcji stresowej to bóle brzucha. Należy jednak pamiętać, że bardzo często współistnieją one z innymi objawami ze strony przewodu pokarmowego (nudności, wzdęcia, uczucie ciężkości po posiłku, biegunka, zaparcia)1. 

W zaburzeniach funkcjonowania przewodu pokarmowego spowodowanych stresem skutecznym lekiem będzie nowy Ircolon Gastro, którego substancją czynną jest trimebutyna. 

Ircolon Gastro to lek „inteligentny” – w zależności od stanu pacjenta (biegunka lub zaparcie powiązane z bólem brzucha) łączy się z odpowiednimi receptorami i reguluje perystaltykę przewodu pokarmowego. Nie działa więc silnie przeczyszczająco ani zapierająco. Zwalcza przez to przyczyny dolegliwości a nie tylko objawy2. 

Ircolon Gastro ma działanie kompleksowe – jest dobrą rekomendacją nie tylko w bólu brzucha, ale także współwystępujących dolegliwościach. 
Zalety terapii lekiem Ircolon Gastro:
Działanie regulujące perystaltykę przewodu pokarmowego, nie działa gwałtownie.
Działanie dwukierunkowe – może być rekomendowany zarówno pacjentom zgłaszającym biegunki, jak i zaparcia
Działanie kompleksowe – zmniejsza nasilenie wielu dolegliwości ze strony układu pokarmowego (biegunki, zaparcia, bóle brzucha, uczucie pełności po posiłku, nudności, wzdęcia)
Szybki efekt terapeutyczny – lek zaczyna działać już po 30 minutach od podania.

Ircolon Gastro (lek OTC) jest dostępny w aptekach bez recepty, w cenie około 11,30 złotych  za opakowanie zawierające 10 tabletek. 

_____________________
1. Kozłowski P, Kozuch K, Kozłowska M. Ocena częstości występowania stresu, objawów mu towarzyszących, przyczyn oraz sposobów radzenia sobie w sytuacjach stresowych wśród osób uczących się. Jurnal of Education, Health and Sport. 2016; 6(5): 393-40.
2. Charakterystyka Produktu Leczniczego Ircolon Gastro, tabletki

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się   z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Agencja PR
http://agencjapr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »