Dom » Nieruchomość

Trwa budowa mieszkań lokatorskich we Wrocławiu

W pierwszym kwartale 2024 r. przy ulicy Malczyckiej we Wrocławiu rozpoczęły się przygotowania do budowy osiedla mieszkań lokatorskich „Aleja Platanowa”.

Na ukończeniu są już prace przy wylewaniu płyty garażowej z wykorzystaniem innowacyjnych igłofiltrów w celu skutecznego odwodnienia terenu. Pod koniec marca rozpoczęto natomiast wykopy pod budynki A i C.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Aleja Platanowa

Inwestycja zakłada budowę czterech budynków, w których znajdzie się łącznie 159 mieszkań. Każde będzie posiadało ogródek lub balkon, oraz przypisane miejsce parkingowe w hali garażowej. Osiedle będzie obfitować w zieleń i części wspólne, w tym plac zabaw, wózkownie i rowerownie. Kameralna architektura i jasne elewacje z elementami w kolorze drewna harmonizować będą z okoliczną przyrodą pobliskiego Lasu Ratyńskiego oraz niską zabudową sąsiedztwa.

Lokalizacja

Osiedle „Aleja Platanowa” zlokalizowane będzie na zachodnim skraju Wrocławia, w dzielnicy Ratyn (część dzielnicy Leśnica), pomiędzy Aleją Platanową a ul. Malczycką. Lokalizacja ta jest idealna dla osób pragnących mieszkać z dala od zgiełku centrum dużego miasta, jednocześnie ciesząc się wygodnym dostępem do infrastruktury. Okoliczne lasy i otwarte tereny zapewniają liczne możliwości wypoczynku i relaksu. Ratyn, znany jako „Wrota Wrocławia”, oferuje bliskość przyrody i zabytków, a jednocześnie szybki dojazd do centrum miasta. W okolicy osiedla znajduje się pełne zaplecze handlowo-usługowe, placówki edukacyjne, kościoły, poczta oraz przystanek autobusowy.

Mieszkanie od Spółdzielni

Inwestycję prowadzi Spółdzielnia Mieszkaniowa „Jedynka” z Wrocławia. Oferuje mieszkania w systemie spółdzielczym lokatorskim z dojściem do własności. System ten jest w pełni bezpieczny i pozwala na rozłożenie zakupu mieszkania w czasie, bez konieczności zaciągania kredytu bankowego. Budowa osiedla jest współfinansowana ze środków Banku Gospodarstwa Krajowego za pomocą kredytu SBC (Społeczne Budownictwo Czynszowe) na korzystnych warunkach: 0% marży przez 30 lat i 2% WIBOR przez pierwsze 5 lat.

Choć rezerwacja mieszkań dobiegła końca, lista rezerwowa pozostaje otwarta. W przypadku dużego zainteresowania możliwe jest rozpoczęcie rezerwacji na następny etap inwestycji, już w tym roku. Wiele osób, które się do nas zgłaszają jest zaskoczonych, że spółdzielnie wciąż aktywnie budują nowe budynki i że tak mało się mówi o tym, jak bardzo korzystny dla osób, których nie stać na zaciągnięcie kredytu hipotecznego w banku komercyjnym  jest to system. Po zakończeniu procesu rezerwacji mogę stwierdzić, że na rynku ewidentnie brakuje edukacji w temacie mieszkań lokatorskich. Lokale są spłacane w czynszu, co eliminuje potrzebę zaciągania dużego kredytu bankowego i jest wyjątkowo korzystne dla tych, którzy mają trudności z jego uzyskaniem, bo np. nie mają zdolności kredytowej. Dzięki tej formule możemy oferować lokale na warunkach, które są atrakcyjne i przystępne dla szerokiej grupy mieszkańców, dla których jest to często jedyna możliwość zdobycia własnego mieszkania. Wybierając projekt i lokalizację naszej inwestycji staraliśmy się stworzyć miejsce komfortowe do życia, odpowiadające potrzebom przyszłych mieszkańców – ocenia Janusz Lipowski, Wiceprezes Spółdzielni Mieszkaniowej Jedynka Wrocław.

Zasady rezerwacji

Kryteria rezerwacji mieszkań obejmują: brak innego mieszkania własnościowego we Wrocławiu oraz spełnienie określonych kryteriów dochodowych.

·       Brak innego mieszkania we Wrocławiu - warunkiem przystąpienia do rezerwacji jest nieposiadanie na własność innego lokalu mieszkalnego na terenie Wrocławia. Kryterium to ma na celu wsparcie osób, które poszukują swojego pierwszego mieszkania w tym mieście.

·       Spełnienie określonych kryteriów dochodowych - dochody gospodarstwa domowego nie mogą przekraczać ustalonego progu, który jest zgodny z wytycznymi programu Społecznego Budownictwa Czynszowego. Kryteria te są ustalane w taki sposób, aby zapewnić dostępność mieszkań dla osób o umiarkowanych dochodach, które mogą mieć trudności z uzyskaniem tradycyjnego kredytu hipotecznego.

·       Bez badania zdolności kredytowej - proces rezerwacji mieszkań w systemie spółdzielczym lokatorskim nie wymaga zbadania zdolności kredytowej. Oznacza to, że osoby, które mogłyby napotkać trudności w uzyskaniu kredytu bankowego, mają możliwość zdobycia mieszkania bez konieczności przechodzenia przez skomplikowane procedury bankowe.

·       Rozłożenie spłaty w czynszu - system spółdzielczy lokatorski umożliwia spłatę wartości mieszkania w formie regularnych opłat czynszowych, co eliminuje potrzebę zaciągania dużego jednorazowego kredytu. Dzięki temu zakup mieszkania staje się bardziej dostępny finansowo i elastyczny.

·       Brak weryfikacji w BIK i KRD - proces rezerwacji nie wymaga weryfikacji w Biurze Informacji Kredytowej (BIK) ani w Krajowym Rejestrze Długów (KRD). Oznacza to, że osoby, które mogą mieć negatywne wpisy w tych rejestrach, nadal mogą ubiegać się o mieszkanie.

·       Brak ograniczeń wiekowych - rezerwacja mieszkań na osiedlu „Aleja Platanowa” nie jest ograniczona wiekiem. Oferta skierowana jest do osób w każdym wieku: zarówno dla młodych rodzin, jak i dla osób starszych, szukających komfortowego miejsca do zamieszkania.

To bardzo przejrzysty system - spółdzielnia zaciąga w banku kredyt na budowę. Lokator wpłaca wkład mieszkaniowy, a po wybudowaniu mieszkania spłaca je w czynszu, w wygodnych niskich miesięcznych ratach, aż do całkowitej spłaty. Wtedy staje się jego prawowitym właścicielem. Uważamy, że nowe mieszkania w formule spółdzielczej wydają się być idealną receptą na problemy mieszkaniowe Polaków – dodaje Monika Chełstowska, Dyrektor Zarządzający programu „Mieszkania Lokatorskie”.  

Mieszkania będą wykończone zgodnie ze standardem wymaganym przy kredytach SBC. Kluczowe korzyści takiej inwestycji to brak badania zdolności kredytowej, mieszkanie spłacane w czynszu, garaż i podstawowe wykończenie mieszkania w cenie, brak weryfikacji w BIK i KRD oraz brak ograniczeń wiekowych.

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawekul

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »