Dom » Budownictwo

TRWAŁE USZCZELNIENIA W POMIESZCZENIACH WILGOTNYCH

TRWAŁE USZCZELNIENIA W POMIESZCZENIACH WILGOTNYCH
Zobacz więcej zdjęć »
O wysokim komforcie użytkowania kuchni i łazienki w dużej mierze decyduje prawidłowe wykonanie niezbędnych uszczelnień, które przeciwdziałają rozwojowi grzybów i pleśni.

Dzięki zastosowaniu silikonów sanitarnych marki Soudal szybko i skutecznie zabezpieczymy wszelkie zakamarki w pomieszczeniach mokrych przed wnikaniem wilgoci.

Wysiłek, jaki wkładamy w urządzenie wymarzonej kuchni lub łazienki może pójść na marne, jeżeli nie zadbamy o ich właściwą ochronę przed niszczącym działaniem wody. Szczególną uwagę należy zwrócić m.in. na styki urządzeń sanitarnych ze ścianą lub podłogą - w takich miejscach najczęściej gromadzi się wilgoć, która stwarza warunki sprzyjające pojawieniu się nalotów pleśni. Dlatego wszelkie szczeliny tego typu powinny być precyzyjnie wypełnione odpowiednim preparatem. Rozwiązaniem, które pozwoli nam utrzymać wysoki standard higienicznego w kuchni i łazience przez długie lata, są silikony sanitarne firmy Soudal. Znajdują one powszechne zastosowanie przy spoinowaniu umywalek, zlewozmywaków, kabin prysznicowych, blatów kuchennych oraz płytek ceramicznych w połączeniach między ścianą i podłogą. Dzięki zawartości nowoczesnych substancji biobójczych, wykazują wysoką odporność na działanie wilgoci, grzybów i pleśni. Ponadto wyróżniają się perfekcyjną przyczepnością do typowych podłoży stosowanych w pomieszczeniach mokrych, a po utwardzeniu są trwale elastyczne.

Do spoinowania wanien i brodzików emaliowanych, a także do wypełniania szczelin wokół muszli ceramicznych przeznaczony jest silikon sanitarny o utwardzaniu kwaśnym. Jeżeli uszczelniany element wykonany jest z tworzywa sztucznego (np. wanny i brodziki akrylowe, kabiny prysznicowe z PCV), to zalecane jest użycie silikonu sanitarnego neutralnego. Silikon ten możemy wykorzystać również do spoinowania zlewozmywaków oraz blatów z konglomeratów i kamienia naturalnego. Oferta marki Soudal obejmuje także silikon sanitarny extra biały, który zapewnia długotrwale świeży wygląd i wyjątkową gładkość fugi, oraz silikon sanitarny Express, który zyskuje wodoodporne właściwości po zaledwie dwóch godzinach od nałożenia.

Atutem silikonów sanitarnych firmy Soudal jest również bardzo łatwa aplikacja preparatu. Prace uszczelniające z ich wykorzystaniem możemy z powodzeniem przeprowadzić samodzielnie. Silikon nakładamy przy pomocy standardowego pistoletu do uszczelniaczy na dokładnie oczyszczone i suche podłoże. Spoinę należy wygładzić szpachelką zwilżoną np. wodnym roztworem mydła, dzięki czemu woda będzie swobodnie spływała po fudze. W celu uzyskania maksymalnie prostej linii spoiny, okolice fugi najlepiej osłonić taśmą malarską, którą powinniśmy ostrożnie usunąć od razu po obróbce fugi.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

BestBrands

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »