Kultura, sztuka » Kultura

Trylogia The Mark Cousins Hibrow na Międzynarodowym Festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty

Już 27 lipca, na Międzynarodowym Festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty pokazana zostanie trylogia znanego reżysera Marka Cousina. W ramach inicjatywy „Festival-to-date” wszystkie filmy dostępne są już online.

Trylogia The Mark Cousins Hibrow (Here Be Dragons, Life May Be oraz 6 Desires) została włączona do projektu Festival-to-date, który jest obecny na czterech wysokiej klasy europejskich festiwalach filmowych i platformie VoD. Po międzynarodowej premierze 6 Desires na Sundance Film Festival oraz europejskim tourze w Edynburgu, Marsylii i Karlowych Warach, przyszedł czas na Międzynarodowy Festiwal Filmowy T-Mobile Nowe Horyzonty. W ramach Międzynarodowego Konkursu Filmów o Sztuce zostanie wyświetlony film Life May Be. Cała trylogia natomiast będzie dostępna online.

 

Zwiastun całej trylogii:

https://www.youtube.com/watch?v=LifepxdJYFs&feature=youtu.be

 

Here Be Dragons, Life May Be oraz 6 Desires stawiają czoło różnym tematom, przedstawiając nowe sposoby myślenia o obrazie. Każdy z nich jest esejem filmowym, najbardziej wolnym z formalnych gatunków, w którym zawsze można zawrzeć fragmenty snów, listy, sekwencje filmu drogi, kolaże itd. Choć wszystkie trzy filmy są o kulturze, z racji otwartej atmosfery przybierają nietradycyjne formy.

 

O Life May Be:

Fabuła oparta na formie listów: dyskurs filmowy pomiędzy brytyjskim filmowcem i pisarzem Markiem Cousins ​​a irańską aktorką, artystką i reżyserką Mania Akbari, który rozszerza pojęcie "eseju filmowego" z zaskakującymi konfrontacjami w arenach spraw kultury, polityki płci i różnorodnej wrażliwości artystycznej. Wyjątkowa podróż w umysły dwóch wyjątkowych twórców która przeradza się w filmowy

 

Dostępne na iTunes od 2 sierpnia.

 

O Here Be Dragons:

Cousins podczas 5-dniowego wyjazdu do Albanii nagrywa, co widzi. Odkrywa, że taśmy w archiwum filmowym kraju ulegają zniszczeniu. Próbując dojść tego przyczyn, Cousins napotyka na kolejne pytania dotyczące historii i pamięci tego miejsca. Być może kraj, którego XX wiek, zdominowany przez autorytarnego władcę Envera Hodżę, był tak traumatyczny, że powinien pozwolić, by jego filmowe dziedzictwo odeszło w niepamięć? Być może narodowe zapomnienie jest pozytywnym zjawiskiem? Film Cousinsa, z widocznymi wpływami filmów Chrisa Markera, idzie dalej,  pokazując zarówno mechanizmy władzy dyktatorskiej, jak i wspaniałe ikony stworzone przez Onufriego. W przeszłości, kiedy wiedza kartografów na temat tego państwa była minimalna, napisali oni na mapach „oto kraina smoków”. Przed całe wieki Albania była jednym z najmniej znanych krajów świata. Film drogi stworzony przez Cousinsa podąża za radą Goethego: „Kto chce zrozumieć poetę, musi udać się do jego kraju”.


Dostępne na iTunes od 27 lipca.

 

O 6 Desires:

 

W 1921 roku DH Lawrence przybył na Sardynię w poszukiwaniu słońca i prostego życia. Jego pisemna relacja z podróży należy do najbarwniejszych w literaturze pięknej. Pragnący uciec od XX wieku Lawrence uciekał jednak na próżno – czasy Mussoliniego, jak też choroba pisarza, zbliżały się nieubłaganie. Nowy ekspresyjny film Marka Cousinsa podąża szlakami wędrówek Lawrence’a wprost do serca ich piękna i pasji.

 

Dostępne na iTunes od 27 lipca.

 

 

***

 

Dodatkowych informacji udziela:

 

Olga Wółkiewicz                       

24/7Communication             

e-mail: olga.wolkiewicz@247.com.pl          

tel.: 508 617 839

 

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

monikaz

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »