Dom » Ogrody

Trzy kroki do idealnego ogrodu

Trzy kroki do idealnego ogrodu
Zobacz więcej zdjęć »
Kwiecień to czas, w którym wszyscy wypatrujemy upragnionego słońca. Żebyśmy mogli jednak korzystać z niego w pełni przez całą wiosnę i lato, przygotujmy już teraz naszą zieloną przestrzeń do sezonu, aby stała się wyjątkową strefą relaksu.

Od dawna wiadomo, że bliskość przyrody wpływa dobroczynnie na zdrowie i pozytywny nastrój. Dlatego powinniśmy pielęgnować każdy skrawek zieleni w naszym otoczeniu. A zatem porządki czas zacząć!

 

Przygotowanie

Bez względu na to, czy jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami dużego ogrodu, działki, czy kawałka zieleni na tarasie bądź balkonie, wiosenne przygotowania powinniśmy rozpocząć od gruntowanego sprzątania. Zrobimy to błyskawicznie i wygodnie dzięki innowacyjnej szczotce gospodarczej z trzonkiem teleskopowym od Jana Niezbędnego. Długie, sztywne włosie pozwoli szybko i skutecznie zamieść liście, trawę i wszelkie zabrudzenia, które uzbierały się w czasie zimy. Po użyciu szczotkę można złożyć, więc zajmie nam niewiele miejsca. Warto przy tym pamiętać o zabezpieczeniu dłoni. Idealne do prac na zewnątrz będą supermocne rękawice Jana Niezbędnego o większej wytrzymałości i odporności na rozdarcie. Sprawdzą się świetnie przy takich aktywnościach jak grabienie trawnika czy usuwanie chwastów. Po przygotowaniu terenu możemy zabrać się za tą przyjemniejszą część reaktywacji naszej przestrzeni.

 

Sadzenie

Czy na balkonie można założyć warzywnik? Oczywiście! Miejskie mini ogrody to najnowszy trend udawadniający, że nawet na niewielkiej powierzchni może powstać piękne otoczenie ze ścianami ziół, kwietnikami, a nawet drzewami. Pamiętajmy tylko o kolejności sadzenia. W kwietniu można już posiać maciejkę, słoneczniki, wilce, czarnuszki, maki, nagietki. Z kolei w maju czas na fasole, groszki, łubiny, powoje i nasturcje. Na balkonie z powodzeniem można uprawiać rzodkiewkę, pomidory koktajlowe, sałatę, cebulę, szyczpior i wszystkie gatunki ziół. Do sadzenia przydadzą się uniwersalne rękawiczki Jana Niezbędnego, wykonane z oddychającego materiału, który zapobiega poceniu się rąk. Rękawiczki idealnie dopasowują się do dłoni i doskonale chronią skórę przed kontaktem z ziemią i sadzonkami. Zwróćmy też uwagę na wybór odpowiednich donic. Mogą to być naturalne drewniane skrzynki, gliniane lub białe wiklinowe osłonki, czy industrialne metalowe pojemniki. Wybierzmy takie, które pięknie wyeksponują rośliny i podkreślą styl naszego miejsca. 

 

Aranżacja przestrzeni

Aby zielona przestrzeń stała się przedłużeniem naszego salonu, warto umieścić w niej elementy, które zapewnią przytulną atmosferę. Kanapy, kolorowe poduszki, girlandy świetlne, cotton ballsy, dywany – to wszystko sprawi, że ogród bądź taras nabierze wyjątkowego charakteru. Zanim jednak przejdziemy do aranżacji wymarzonej strefy relaksu, wykonajmy ostatni krok czyli uprzątnięcie wszystkich odpadków organicznych. Do wyboru mamy przyjazne środowisku innowacyjne worki Eko Natura z folii degradowalnej, wyposażone w taśmę umożliwiającą szczelne zamknięcie oraz worki do segregacji odpadów organicznych z wygodnym systemem zawiązywania Easy Pack. Worki Jana Niezbędnego są niezwykle wytrzymałe i dostępne w różnych pojemnościach, dlatego z łatwością dobierzesz taki, który pasuje do rozmiaru twojego ogródka.

 

 

 

 

 

 

 

Produkty Jana Niezbędnego przydatne do prac ogrodowych:

Jan Niezbędny, szczotka gospodarcza z trzonkiem teleskopowym, cena ok. 23,99 PLN

Jan Niezbędny, rękawice supermocne, dostępne w rozmiarach S,M i L, cena ok. 5,39 PLN

Jan Niezbędny, rękawiczki uniwersalne, dostępne w rozmiarze M/L, cena ok. 8,91 PLN

Jan Niezbędny, worki z taśmą Eko Natura, dostępne w dwóch pojemnościach: 35l, cena ok. 6,70 PLN lub 60l, cena ok. 7,32 PLN

Jan Niezbędny, worki do segregacji odpadów organicznych, dostępne w dwóch wariantach:10 x 120l, cena ok. 6,65 PLN lub 20 x 35l, cena ok. 3,84 PLN

 

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

agnieszka.robak

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »