Gospodarka » Maszyny

Trzy nowoczesne lokomotywy elektryczne Dragon 2 wzmacniają flotę CARGOUNIT

Trzy nowoczesne lokomotywy elektryczne Dragon 2 wzmacniają flotę CARGOUNIT
Zobacz więcej zdjęć »
CARGOUNIT, firma zajmująca się wynajmem lokomotyw w Europie Środkowo-Wschodniej, zakupił kolejne trzy nowoczesne lokomotywy Dragon 2. Dzięki tej transakcji flota Dragonów będących w dyspozycji CARGOUNIT wzrosła do siedmiu sztuk, co czyni ją jedną z największych na polskim rynku.

CARGOUNIT, największa polska firma zajmująca się wynajmem lokomotyw w Europie Środkowo-Wschodniej, zakupił kolejne trzy nowoczesne lokomotywy Dragon 2. Dzięki tej transakcji flota Dragonów będących w dyspozycji CARGOUNIT wzrosła do siedmiu sztuk, co czyni ją jedną z największych na polskim rynku. Łącznie CARGOUNIT posiada blisko 180 lokomotyw na wynajem.

Dragon 2 to sześcioosiowa lokomotywa elektryczna zgodna z Technicznymi Specyfikacjami Interoperacyjności oraz wyposażona w fabrycznie wbudowany system bezpieczeństwa ETCS poziomu 2. Dragony zaprojektowane zostały do prowadzenia ciężkich składów towarowych pozwalając na zwiększenie efektywności przewozów, dzięki czemu są cenione przez polskich przewoźników kolejowych m.in. w segmencie przewozów paliw, produktów chemicznych oraz kruszyw. Właśnie dlatego CARGOUNIT zdecydował się na powiększenie floty sześcioosiowych lokomotyw elektrycznych, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów. Nowe Dragony we flocie CARGOUNIT wpisują się w strategię systematycznego zwiększania floty nowoczesnych lokomotyw będących do dyspozycji klientów. Firma stawia na kompleksowość i różnorodność swojej oferty w oparciu o najlepsze dostępne rozwiązania techniczne na rynku taboru kolejowego.

Co ważne, w kontekście aktualnej skomplikowanej sytuacji gospodarczej na świecie wynikającej ze skutków pandemii COVID-19, zakup ten został sfinansowany z pozyskanego niedawno przez CARGOUNIT kredytu bankowego. Konsorcjum trzech banków: mBank, BNP Paribas oraz Bank Millenium, udzieliło CARGOUNIT finansowania w wysokości 280 mln złotych, na potrzeby rozwoju działalności poprzez zakup nowoczesnych lokomotyw.

Pomimo faktu, że wiele kluczowych branż zostało poważnie dotkniętych przez pandemię COVID-19, nasze lokomotywy są w ciągłym ruchu. Nie zatrzymujemy się także z naszymi planami rozwojowymi widząc szansę, aby w obecnej sytuacji zapewnić na korzystnych warunkach dostawę i utrzymanie nowoczesnych lokomotyw. Widzimy, że na rynku jest coraz większe zapotrzebowanie na tabor nowej generacji, dlatego powiększamy flotę naszych lokomotyw, dostosowując bieżącą ofertę handlową do aktualnych potrzeb klientów. Nowe Dragony we flocie CARGOUNIT to dopiero początek planowanych przez nas zakupów. Decyzja trzech banków, aby przyznać nam kredyt na sfinansowanie planowanych transakcji zakupu lokomotyw, w tym trudnym środowisku ekonomicznym, stanowi dla nas najlepsze potwierdzenie zaufania, jakim została obdarzona nasza firma i jej strategia rozwoju, a także wiary w to, że branża wynajmu lokomotyw w Europie Środkowo-Wschodniej ma atrakcyjne perspektywy rozwoju i warto w nią inwestować. - podsumowuje Łukasz Boroń, Prezes Zarządu CARGOUNIT.

 

CARGOUNIT

CARGOUNIT to największa polska firma zajmująca się wynajmem lokomotyw w Europie Środkowo-Wschodniej, a także jeden z największych tego typu podmiotów w Europie.

CARGOUNIT posiada blisko 180 lokomotyw na wynajem, zarówno trakcyjnych, jak i manewrowych. Oferuje szeroki wybór taboru, od lokomotyw spalinowych manewrowych i liniowych, po lokomotywy elektryczne, w tym nowoczesne lokomotywy wielosystemowe przeznaczone do ruchu międzynarodowego. CARGOUNIT dysponuje także elektrycznymi zespołami trakcyjnymi do przewozów pasażerskich. Obecnie firma koncentruje się na modernizacji posiadanej floty poprzez zakup nowoczesnych lokomotyw jednosystemowych oraz wielosystemowych do przewozów międzynarodowych.

Od 17 lat CARGOUNIT współpracuje z największymi krajowymi i zagranicznymi przewoźnikami kolejowymi działającymi na polskim rynku. Z kompleksowych usług oferowanych przez firmę korzystają między innymi przewoźnicy z branży paliwowej, chemicznej, materiałów budowlanych i ładunków intermodalnych oraz produktów dla sektora motoryzacyjnego.

Atutem CARGOUNIT jest bogata i różnorodna flota lokomotyw, doświadczona kadra zarządzająca oraz wieloletnie relacje z klientami, a także indywidualne podejście do współpracy.

 

CARGOUNIT to marka spółki Industrial Division, polskiej firmy będącej liderem w wynajmie lokomotyw w Europie Środkowo-Wschodniej.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

SPECTATOR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »