Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Turystyczne atrakcje Korei Południowej

Kibice wybierający się do Pjongczangu na XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie powinni wykorzystać okazję, by lepiej poznać ten nieco egzotyczny dla nas kraj.

Korea Południowa oferuje turystom wiele atrakcji. Oto ranking 7 najciekawszych miejsc według Bissole Business Travel. Warto zobaczyć je nie tylko przy okazji wybierania się na koreańskie igrzyska.

 1. Pałac Gyeongbokgung, Seul
  To największy i najstarszy pałac wchodzący w skład Pięciu Wielkich Pałaców w Seulu. Uznawany jest za kulturalne serce Seulu i jego największą atrakcję historyczną.
 2. N Seoul Tower, Seul
  Wieża komunikacyjna i obserwacyjna na górze Namsan w Seulu zbudowana została w 1971 roku i wznosi się na wysokość 236 metrów. Rozciąga się z niej zapierająca dech w piersiach panorama miasta.
 3. Park Narodowy Seoraksan, Sokcho
  Najwyższy szczyt Gór Wschodniokoreańskich i trzeci pod względem wysokości w całym kraju, jest rezerwatem biosfery UNESCO. Jego główną atrakcją jest tajemniczy kamień Ulsanbawi.
 4. Park Rozrywki Everland, Yongin
  Największy park rozrywki w Korei Południowej co roku odwiedza ponad 7 milionów gości z całego świata. Na terenie parku działa pięć kolejek górskich o różnym stopniu trudności.
 5. Świątynia Pulguksa, Gyeongju
  Niezwykły kompleks kamiennych pagod na zboczu góry Toham powstał w VIII wieku w miejscu niewielkiej świątyni, wybudowanej na polecenie króla Beopheunga.
 6. Forteca Hwaseong, Suwon
  Jeden z najcenniejszych obiektów historycznych w Korei również znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Jest to jedyna zachowana fortyfikacja w kraju.
 7. Gamcheon Culture Village, Busan
  Niezwykła atrakcja dla turystów, który lubią zwiedzanie poza utartymi szlakami. Można tu z bliska zobaczyć życie Korei i poczuć jej klimat poza wielkimi miastami.

Korea Południowa jest też doskonałym punktem wypadowym dla wycieczek do innych azjatyckich krajów. Choćby zamorskiego sąsiada, czyli Japonii. Podobnie jak Chiny, które również warto wziąć pod uwagę, jako cel turystycznej wyprawy do Azji.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Bissole.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »