Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

TWOJE DNA, TWOJE ŻYCIE! JAK ŻYĆ W ZGODZIE ZE SWOIM GENOTYPEM?

TWOJE DNA, TWOJE ŻYCIE!  JAK ŻYĆ W ZGODZIE ZE SWOIM GENOTYPEM?
Zobacz więcej zdjęć »
Wielu chorobom o podłożu genetycznym można zapobiec lub nawet ich uniknąć. Jest to możliwe, jeśli mamy dostęp do kodu zawartego w naszym DNA i właściwie z niego korzystamy.

DNA, czyli nośnik informacji genetycznej, to związek chemiczny występujący
w chromosomach, na którym zapisana jest niepowtarzalna informacja dotycząca naszego funkcjonowania, wyglądu, ale i predyspozycji sportowych oraz skłonności do zachorowania na różne choroby. Biorąc pod uwagę fakt, iż znanych jest około 7000 chorób genetycznych, a każdy z nas jest nosicielem kilku czy nawet kilkunastu mutacji – błędów w sekwencji DNA; można więc powiedzieć, że temat dotyczy każdego z nas.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Jakość życia – życie na miarę oczekiwań

Coraz więcej osób świadomie podchodzi do swojego życia i zdrowia. Dostępność informacji oraz rozwiązań, jakie oferuje współczesna medycyna sprawia, że prowadzenie zdrowego trybu życia jest bardziej wyborem, niż luksusem zarezerwowanym dla nielicznych. Ważna tu jest znajomość siebie, swoich uwarunkowań genetycznych oraz motywacja i wytrwałość
w kształtowaniu prozdrowotnych nawyków.

– Dzięki postępom w medycynie żyjemy dłużej. Dla mnie liczy się jakość przeżytych dni, dlatego właśnie tak dużą uwagę przykładam do zdrowego jedzenia czy aktywności sportowej. Wiem, że w ten sposób mogę pomóc mojemu organizmowi dobrze funkcjonować. Tym, na co nie mamy wpływu, jest obciążenie genetyczne, które otrzymaliśmy od naszych rodziców czy dziadków. Dlatego zdecydowałam się na badania genetyczne w ENEL-MED.
Wiedząc, co jest zapisane w moim DNA, mogę zapobiec rozwojowi chorób i dostosować styl życia do możliwości mojego organizmu, by mu pomagać, a nie utrudniać funkcjonowanie
– mówi dziennikarka Beata Sadowska, Ambasadorka wspierająca rozpowszechnianie badań genetycznych i wiedzę na ich temat.

Świadomość siebie – życie w zgodzie ze sobą

Informacje zapisane w DNA to instrukcja obsługi człowieka. Będąc w jej posiadaniu, mamy potężne narzędzie pozwalające prowadzić zdrowy tryb życia, wspomagając nasz organizm. Badania wykonywane są raz w życiu, dlatego warto zadbać o ich najwyższy poziom.

- Wzrasta świadomość, jak ważne dla jakości naszego życia są informacje zapisane w DNA. Świadczy o tym choćby fakt, że w dniu, w którym zaczęła obowiązywać nasza oferta mieliśmy już pierwszych zainteresowanych. Chciałabym zwrócić uwagę na to, że tego typu badania powinny być wykonywane w wyspecjalizowanych placówkach medycznych, które posiadają najlepszej jakość sprzęt, ponieważ ma to duży wpływ na poprawność otrzymanych wyników. Co więcej, jak pokazują badania, najtrafniejsze wyniki otrzymujemy poprzez wykonywanie badań z krwi, dlatego rekomenduję kierować się do klinik, które stosują ten materiał do badania – mówi dr n. med. Katarzyna Skórzewska, z-ca dyrektora medycznego ds. przychodni specjalistycznych w Centrum Medycznym ENEL-MED.

Klinika ENEL-SPORT w swojej ofercie posiada 5 rodzajów badań genetycznych: onkologiczne, których celem jest sprawdzenie obciążeń rodzinnych oraz predyspozycji do rozwoju nowotworów; specjalistyczne, które badają m. in. prawdopodobieństwo wystąpienia epizodów zatorowo-zakrzepowych, chorób układu krążenia lub jelita grubego; sportowe mające na celu określenie pod względem genetycznym predyspozycji sportowych; premium skoncentrowane na obciążeniach żywieniowych i zagrożeniach zdrowotnych. Sporym zainteresowaniem cieszą się badania adresowane do dzieci, których celem jest poznanie predyspozycji genetycznych, co umożliwia wcześniejsze ukierunkowane wspomaganie rozwoju dziecka i indywidualny tok pracy z dzieckiem, a tym samym zniwelowanie trudności edukacyjnych w przyszłości. Badania są wykonywane w oddziałach ENEL-MED oraz ENEL-SPORT przy ul. Łazienkowskiej, ENEL-SPORT przy ul. Myśliwieckiej.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

dorota5

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »