Kultura, sztuka » Kultura

Twórcza A – symetria Monaru

Twórcza A – symetria Monaru
Zobacz więcej zdjęć »
Większość z nas słyszała nazwę Monar i wie, czym instytucja ta zajmuje się na co dzień. Jej działalność, czyli terapia osób uzależnionych od narkotyków niekoniecznie kojarzy się z kreatywnością, radością tworzenia, muzyką i dobrą zabawą.

Projekt „Możesz inaczej” to dowód na to, że można spędzać czas twórczo, w dobrym towarzystwie, bez używek i dodatkowo całość zakończyć wystawą fotografii.

O efektach można przekonać się odwiedzając 21 czerwca o godzinie 18.00 klub Foto Cafe 102 mieszczący się przy ulicy Piotrkowskiej 102 w Łodzi.


Projekt „Możesz inaczej” odbył się już po raz trzeci i skierowany był do młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym w wieku od 15 do 25 lat z terenu gmin Ozorków i Zgierz. W jego ramach młodzi ludzie mieli okazję do skorzystania z warsztatów, takich jak nauka śpiewu i gry na instrumentach muzycznych, fotografia czy zajęcia kulinarne. Mogli spędzić czas w sposób rozwijający talenty, często ukryte, porozmawiać w gronie młodych ludzi mających podobne doświadczenia, nawiązać nowe znajomości i zdobyć umiejętności z zakresu proponowanych zajęć pod okiem doświadczonych instruktorów.


W ramach projektu uczestnicy mieli sposobność by uczyć się między innymi fotografować, śpiewać, grać i gotować. Teraz nadszedł czas, by zakończyć całość prezentacją zdobytych umiejętności i dzielić się nimi z publicznością. W klubie Foto Cafe 102 zostanie zaprezentowany cykl fotografii będący efektem wspólnych eksperymentów młodych uczestników zajęć fotograficznych oraz prowadzącego, w osobie Piotra Kwiatkowskiego – fotografa, miłośnika fotografii kreatywnej. Wystawę noszącą tytuł „A – symetria” będzie można podziwiać do 5 lipca w godzinach otwarcia klubu. Podczas wernisażu nie zabraknie muzyki i przekąsek. Strawy muzycznej dostarczą podopieczni Piotra Filesa, muzyka, pianisty, kompozytora i założyciela zespołu Kredens Acoustic. Natomiast o potrzeby podniebienia zadbają uczestnicy zajęć kulinarnych prowadzonych przez doświadczonego kucharza Witolda Obuchowicza.


Warto przy okazji tego wydarzenia zrewidować swoje poglądy na temat młodych ludzi ze środowiska zagrożonego wykluczeniem, przyjrzeć się ich twórczym dokonaniom i pozwolić sobie na dobrą zabawę w towarzystwie młodych, kreatywnych uczestników projektu „Możesz inaczej” i wszystkich gości imprezy, do czego zachęcają organizatorzy wydarzenia.


Projekt został współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.


Więcej informacji na www.fotocafe102.pl a także http://mozeszinaczej.pl/
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

FotoCafe102

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »