Moda » Biżuteria

Tworzenie biżuterii jest bajecznie proste!

Tworzenie biżuterii jest bajecznie proste!
Zobacz więcej zdjęć »
Czy wiesz, że tworzenie bizuterii jest teraz bajecznie proste? Dzięki Art Clay możesz zrobić ją samodzielnie, nawet wtedy, jeśli obcy Ci jest klasyczny warsztat złotniczy.

ART CLAY to przemysłowo odzyskane czyste srebro lub złoto, do którego po oczyszczeniu i sproszkowaniu dodawany jest środek wiążący (nieszkodliwa włókienna papka) oraz woda. W rezultacie uzyskujemy gotowy do użycia, plastelinopodobny materiał, z którego możemy tworzyć dowolne przedmioty.

Dzięki swojej konsystencji i różnym formom, w których jest sprzedawany (blok, pasta, strzykawka i in.), ART CLAY daje nieograniczone możliwości tworzenia. Wykonane przedmioty suszymy (pozbawiając masę wody), a następnie wypalamy. W trakcie wypalania reszta woda wyparowuje, a papier wypala się pozostawiając czyste srebro (99.9%) lub 22 karatowe złoto w gotowym wyrobie.

W czasie pracy możemy stosować:
- wszystkie techniki związane z obróbką modeliny czy plasteliny (wtedy, kiedy materiał jest jeszcze mokry), tj. wałkowanie, wykonywanie wałeczków, kulek i innych kształtów, oblepianie, wygładzanie, rzeźbienie, odciskanie itp.;
- wszystkie techniki związane z obróbką suchej gliny (wtedy, kiedy materiał jest wysuszony), tj. piłowanie, szlifowanie, wiercenie otworów, rzeźbienie itp.;
- wszystkie techniki związane z obróbką srebra i złota (wtedy, kiedy materiał jest już wypalony), tj. wiercenie otworów, lutowanie, szlifowanie, polerowanie, oksydowanie itp. Na tym etapie technologia ART CLAY oferuje szereg technik obróbki również dla osób, którym obcy jest klasyczny warsztat złotniczy.

ART CLAY możemy łączyć z innymi materiałami: np. z cyrkoniami, modeliną, emalią, szkłem Dichroic itp., które wymagają wypalania, jak również z kamieniami i innymi materiałami, które łączymy już po wypaleniu przedmiotu.

Na kursy Art Clay, warsztaty hobbystyczne oraz kursy złotnicze zapraszamy do Wytwórni Antidotum
www.wytwornia.antidotum.pl

Materiały i narzedzia stosowane w technice Art Clay możesz kupić w naszym sklepie internetowym www.antidotum.com.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Wytwórnia Antidotum
http://www.wytwornia.antidotum.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »