Firma » Finanse

TXM konsekwentnie wdraża program restrukturyzacyjny

TXM konsekwentnie wdraża program restrukturyzacyjny
Zobacz więcej zdjęć »
Zgodnie z ustaleniami określonymi w programie restrukturyzacyjnym sieć TXM w sierpniu nie prowadziła już działalności zagranicznej, koncentrując się wyłącznie na sprzedaży krajowej.

Łączne obroty sklepów dyskontowych w minionym miesiącu wyniosły w efekcie około 19 mln zł. TXM jest blisko zamknięcia kolejnych ważnych kamieni milowych w ramach wdrażanego programu naprawczego.

TXM zgodnie z planem wdraża program restrukturyzacyjny wypracowany wspólnie z firmą doradczą. Działalność na rynku słowackim została zakończona z końcem maja, a w Rumunii z końcem lipca br. W efekcie w minionym miesiącu nie było już w ogóle sprzedaży zagranicznej, podczas gdy w sierpniu ubiegłego roku stanowiła ona 3,7 mln zł. Narastająco za osiem miesięcy br. sprzedaż zagraniczna była niższa o 14 mln zł, czyli o 50% w ujęciu r./r.

- Osiągana przez TXM sprzedaż jest zgodna z naszymi założeniami. Konsekwentnie wdrażamy opracowane wspólnie z firmą doradczą rozwiązania restrukturyzacyjne. Jesteśmy jednocześnie blisko zamknięcia kolejnych ważnych kamieni milowych tego procesu. Obroty wypracowane w minionym miesiącu były wprawdzie niższe w ujęciu rok do roku, ale wynikało to przede wszystkim z ograniczenia powierzchni sieci. Dziś skupiamy się wyłącznie na rozwoju rentownych placówek oraz konsekwentnej zmianie asortymentowej - powiedział Tomasz Waligórski, Prezes Zarządu TXM S.A. w restrukturyzacji.  

Szacunkowa wartość skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży towarów zrealizowanych przez Grupę TXM w sierpniu 2019 r. wyniosła ok. 19 mln zł, co oznacza spadek o 31% w porównaniu do sierpnia roku poprzedniego co jest analogiczne do spadku sieci które również wyniosło 31 %. W ujęciu narastającym sprzedaż zrealizowana przez Grupę TXM wyniosła ok. 166 mln zł czyli o 25% mniej niż w roku poprzednim.

- Sierpień był kolejnym po lipcu miesiącem, w którym zanotowaliśmy wzrost sprzedaży w kanale online. To korzystne sygnały świadczące o pozytywnym przyjmowaniu oferty przez naszych klientów. Traktujemy to także jako kolejne potwierdzenie słuszności wdrożonych działań restrukturyzacyjnych - dodaje Krzysztof Bajbus, Wiceprezes Zarządu TXM S.A. w restrukturyzacji. 

Przychody ze sprzedaży towarów zrealizowane poprzez sklep internetowy www.txm.pl w sierpniu 2019 roku wyniosły ok. 0,5 mln zł, co oznacza wzrost o 30% w stosunku do sierpnia 2018 roku. W ujęciu narastającym sprzedaż sklepu internetowego wyniosła ok. 4,0 mln zł i była o 9% niższa w odniesieniu do analogicznego okresu roku poprzedniego.

Sieć TXM na koniec sierpnia składała się z 291 sklepów własnych o łącznej powierzchni 72,4 tys. m2., która była o 31% niższa niż na koniec sierpnia 2018.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

mskala@tauber.com.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »