Kultura, sztuka » Kultura

Tydzień eksperymentów w Silesia City Center

Tydzień eksperymentów w Silesia City Center
Zobacz więcej zdjęć »
Czym jest kołyska Newtona? Jak powstał pierwszy głuchy telefon? Czy ludzkie mięśnie mogą swoją siłą zapalić żarówkę?

Przekona się o tym każdy, kto w dniach 2-7 września odwiedzi Silesia City Center. W ramach bezpłatnej wystawy interaktywnej „Silesia eksperymenty” na dzieci i dorosłych będą czekać cztery strefy doświadczalno-edukacyjne.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformy Link BuildinguNie od dzisiaj wiadomo, że najbardziej skuteczna jest nauka przez zabawę – zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W dniach 2-7 września w Silesia City Center będzie można zwiedzać interaktywną wystawę i odkryć strefy zmysłów, doświadczeń fizycznych, elektryczności oraz doświadczeń empirycznych.

W każdej ze stref odwiedzający dowiedzą się, jak ludzki mózg odbiera rzeczywistość. Mali naukowcy będą mogli zobaczyć kołyskę Newtona czy koło Maxwella oraz sprawdzić, czym jest i jak powstaje wir wodny. Dzięki samodzielnie przeprowadzonym eksperymentom dzieci i dorośli odkryją tajemnice rozchodzenia się dźwięku, zobaczą zaskakujące złudzenia optyczne, a także przekonają się, czy przy użyciu roweru elektrycznego ludzkie mięśnie mogą swoją siłą zapalić żarówkę. Nie zabraknie również zabaw dla całej rodziny – w strefie doświadczeń empirycznych będzie można wziąć udział we wspólnym łowieniu rybek XXL, nauczyć się wiązać węzły żeglarskie, a także zagrać w wielką grę zręcznościową.

Dodatkowo w sobotę (7 września) odbędzie się akcja animacyjna, podczas której do wygrania będą gry edukacyjne dla najbardziej aktywnych dzieci.

Bezpłatną wystawę interaktywną „Silesia eksperymenty” można odwiedzać na pasażach Silesia City Center od 2 do 7 września w godzinach 10:00-21:00.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PRinspiration

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »