Dom » Architektura

Tyle słońca w domu ile chcesz

Tyle słońca w domu ile chcesz
Zobacz więcej zdjęć »
W długie zimowe miesiące tęsknimy za słońcem. Ale kiedy nadchodzą ciepłe dni, jakże często marzymy o cieniu i… braku komarów. Czy istnieje sposób, by równocześnie cieszyć się z lata i nie borykać się z jego mniej przyjemnymi obliczami?

Kto nie marzy o domu otwartym na ogród? O dużych przeszklonych ścianach, przez które można podziwiać kołyszące się na wietrze rośliny? O salonie, z którego w letnie wieczory można komfortowo wyjść na taras? Bez kłopotliwych samozamykających się skrzydeł i wysokich progów, na które trzeba uważać przechodząc. Drzwi podnoszono-przesuwne Patio HST marki MS więcej niż OKNA umożliwią spełnienie tych marzeń. To rozwiązanie nie ma wad.
Przeszklone drzwi HST mogą z powodzeniem zastąpić całą ścianę (w zależności od układu szeroką nawet na 6 metrów w wersji PVC i 12 metrów w wersji aluminiowej). Mają znakomite parametry izolacji termicznej, więc nie musimy obawiać się utraty ciepła i większych wydatków na ogrzewanie. Specjalne, niemieckie profile PVC Salamander w klasie A, ciepłe wzmocnienia w ramie, wkładki docieplające, szyba SUPERthermo i ciepły niski próg (zaledwie 15 mm), pozwoliły specjalistom Grupy MS osiągnąć współczynnik przenikania ciepła Ud na poziomie 0,80 W/m2k! To świetny wynik.
Co równie istotne, drzwi HST są bardzo komfortowe w użyciu. Aby otworzyć lub zamknąć skrzydło wystarczy lekki ruch, a mechanizmy SIEGENIA zrobią resztę – przesuną skrzydła ważące nawet 300 kg bez najmniejszego problemu. Dodatkowo, zastosowane rozwiązania sprawią, że sforsowanie drzwi przez włamywacza będzie bardzo trudne, gdyż nawet w pozycji „mikrowentylacja” Patio HST jest zaryglowane i opuszczone na próg.
Schronienie przed słońcem
W ofercie MS więcej niż OKNA nie brakuje też produktów, które pozwalają – jeśli tylko tego chcemy i potrzebujemy – skryć się przed słońcem. Modne okiennice aluminiowe, a także rolety kompaktowe proponowane przed producenta ze Słupska zapewnią skuteczną ochronę przed nadmierną ekspozycją na promienie, umożliwią utrzymanie wewnątrz domu zdecydowanie niższej i przyjaźniejszej temperatury, a do tego korzystnie przełożą się na domowy budżet. Ograniczając nasłonecznienie, nie będziemy musieli wydawać dużych kwot na klimatyzację.
Co ważne, rolety MS mogą być sterowane ręcznie, elektrycznie (przyciskiem) lub radiowo. Wybór tej ostatniej opcji oznacza, że nie będziemy zmuszeni biegać po piętrach i ręcznie zwijać i rozwijać rolet w poszczególnych oknach. Za pomocą pilota (a przy wykorzystaniu technologii COSMO/2WAY – również za pomocą telefonów czy tabletów), możemy zdalnie sterować położeniem rolet. Mało tego, system pozwala na ich zaprogramowanie czasowe, co jest najwygodniejszą opcją. Wyobraźmy sobie, że na przykład od strony zachodniej rolety same rozwijają się około południa, by później – po zmierzchu, lub jeśli wolimy dopiero ranem – samoczynnie się zwinąć.
Rolety dostępne są w wielu kolorach i wzorach, które pasują do stolarki okiennej MS więcej niż OKNA. Mogą być zamontowane w skrzynkach zewnętrznych, które mogą stanowić dodatkowy element dekoracyjny elewacji budynku, lub jeśli nie chcemy burzyć kompozycji elewacji – tuż pod tynkiem, w specjalnie przygotowanej części nadproża (także w tej opcji montowany jest otwór rewizyjny). Dostępne są również z automatycznymi ryglami uniemożliwiającymi ich otwarcie od zewnątrz i stanowiącymi poważną przeszkodą dla potencjalnych włamywaczy.
Komarów nie zapraszamy
A co z innymi nieproszonymi gośćmi wdzierającymi się do naszych domów w ciepłe wieczory? Skutecznym zabezpieczeniem przed owadami są, również proponowane przez MS więcej niż OKNA, moskitiery. Siatki mocuje się w aluminiowych ramkach połączonych w narożnikach nie plastikowym łącznikiem a zaciskowo (jak w okna aluminiowe). Wykonane są z włókna szklanego doskonale przepuszczającego światło. Co ważne – jesienią – po zakończeniu sezonu, można je szybko zdemontować i w prosty sposób oczyścić. To wygodne rozwiązanie, które w odróżnieniu od preparatów owadobójczych jest bezpieczne nawet dla alergików.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

tk

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »